TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadın için taşıyoruz

KAGİDER iş birliğindeki "Kadın İçin Taşıyoruz” projesi Bursa’daki ihracatçılarla yeniden buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2022 16:36
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2022 16:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Kadın için taşıyoruz

BURSA (İGFA) - DFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliği ile hayata geçirilen “Kadın İçin Taşıyoruz” projesini, Dünya Gazetesi’nin desteği ile Anadolu’daki iş dünyası ve kadın ihracatçılarla buluşturan paneller serisini hız kesmeden sürdürüyor. Dijital paneller serisi bu kapsamda tekstilin başkenti Bursa’daki ihracatçılarla yeniden buluştu. 

“Anadolu Buluşmaları” ilk toplantısını da Bursa’da gerçekleştiren projenin ikinci Bursa buluşmasına Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Baran Çelik, Epsa Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir ile birlikte DFDS Akdeniz İş Birimi Satış ve İş Geliştirme Direktörü Önder Ulaş Başboğa ve toplantının moderatörlük görevini üstlenen DFDS Akdeniz İş Birimi İletişim ve Pazarlama Müdürü Özlem Dalga ve Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve yazarı Hakan Güldağ panelist olarak katıldı. 

BURSA'NIN İHRACATI ARTACAK

DFDS Akdeniz İş Birimi Satış ve İş Geliştirme Direktörü Önder Başboğa, Bursa’nın ihracatına nasıl destek verdiklerine dair bilgiler paylaştı. Yalova’dan hem İtalya’ya Trieste ve Bari limanlarına, hem Fransa’ya Sete limanına hatları olduğunu anlatan Başboğa, "Sene boyunca haftalık düzenli seferlerimize devam ediyoruz. Bursa’nın ihracatının gelişmesiyle biz de hatlarımızda yeni yatırımlar gerçekleştirerek yeni aksiyonlar almaya devam edeceğiz. DFDS olarak, Bursa’nın ihracat potansiyelini artıracağını düşünüyoruz" dedi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Baran Çelik ise, sadece otomotiv sektörü değil, tekstil, hazır giyim konfeksiyon, makine sektörlerinin başlı başına endüstriler olarak Bursa’nın yıldızını parlattığını söyledi.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, pandemi sürecinde Türkiye’nin ekonomisinin lokomotifinin ihracat olduğunu gördüklerini belirtirken, DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Dalga ise kadın girişimcilerin yaptıkları ihracata katkıda bulunmayı hedefleyen projeleri kapsamında bugüne kadar 13 kadın girişimci için toplam 23 taşıma gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.