12. BUİKAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

BUİKAD'ın 'İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri' 12'nci kez sahiplerini buldu. Başkan Oya Eroğlu, "Ödüle layık görülen kadınlarımız, ilham kaynağı olacak" dedi.

DERNEKLER, 05 Mart 2021 Cuma, 14:50
12. BUİKAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilen İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri, pandemi nedeniyle farklı bir konseptle sahiplerini buldu. AS TV ekranlarında ve dijital platformlarda Yekta Kopan'ın sunumu ile canlı yayınlanan ödül töreninde Ulusalda Yılın En Başarılı İş Kadını Gamze Cizreli seçilirken, Bursa'da Yılın Başarılı Girişimci İş Kadını Ödülü ise Nermin Atalay'a verildi.

'YOL GÖSTERİCİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Pandemi önlemleri gereği AS TV ekranlarında ve dijital platformlarda canlı yayınlanan İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri Töreni'ne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, TOBB KGK Doğu Marmara Temsilcisi ve Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın gibi kent protokolünün önde gelen isimleri video konferans ile katıldı. UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, Futurist, Ekonomist, Dijital İletişim ve Yazılım Ajans Başkanı Ufuk Tarhan gibi iş dünyasının önde gelen isimler de desteklerini videokonferans ile gösterdi. BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, 14 yıldır yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmaya gayret ettiklerini, bu yıl dijital platformlar üzerinde de olsa ödül törenini gerçekleştirmenin heyecan ve onurunu yaşadıklarını söyledi.

Resim Altı: Gamze Cizreli

Resim Altı: Nermin Atalay

Resim Altı: Özge Karadağ Çaman

Resim Altı: Murat Bayram

Resim Altı: Gonca Tıknaz

İLHAM VERENLERİ ÖDÜLLENDİRİYORUZ'

Dernek olarak hayata geçirdikleri tüm projelerin sürdürülebilir olması için özel çaba gösterdiklerini de vurgulayan Oya Eroğlu, "12 yıldır ara vermeden yaptığımız Noktalama Projesi ile üniversite öğrencisi genç kızların emin adımlarla iş hayatına hazırlanmasını amaçladık. Koçluk eğitimleri almış gönüllü BUİKAD üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi 3. ve 4. sınıfında okuyan kız öğrencilere koçluk yaparak kariyer planlamalarında destek oldu. Bu proje ile 10 yılda 500'den fazla kız öğrenciye ulaştık. ILO ve İŞKUR işbirliği ile 'Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler' projesinin Bursa paydaşlığını da üstlendik. 150 kadın girişimciye mentörlük yaptık. Bunlardan 22'si kendi işini kurdu. Hâlihazırda 3 Avrupa Birliği projesine ortaklık yapıyoruz. Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olarak BUSİAD ve Yeşim Tekstil ile birlikte Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu'nun kurulmasına da öncülük ettik" dedi.

Resim Altı: Nalan Yılıdz

Resim Altı: İlknur Ünal

SAĞLIKÇILAR DA UNUTULMADI

Değerlendirmeler sonucu 'ulusal' kategoride Yılın Başarılı İş Kadını Gamze Cizreli seçildi. Yılın Fark Yaratan Kadını Ödülü ise Doç. Dr. Özge Karadağ Çaman'ın oldu. Yerel kategoride Bursa'nın Başarılı Girişimci İş Kadını Ödülü Nermim Atalay'a verildi. Bursa'nın Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi Gonca Tıknaz seçilirken, Bursa'da Yılın Kadını Destekleyen Şirketi Ödülü ise Chassis Brakes International A Hitachi Group Company firmasına verildi. BUİKAD Özel Ödülü ise bu zorlu pandemi sürecinde gösterdikleri üstün özverili çalışmaları ile hayatımızda ne denli bir öneme sahip olduklarını bir kez daha bizlere gösteren tüm sağlık çalışanlarımız adına Dr. Nalan Yıldız ve Dr. İlknur Gülsün Ünal'a takdim edildi.

DÜNYA EKONOMİSİ
Kripto para borsası Binance, İtalya'da da yasaklandı
Kripto para borsası Binance, yatırım hizmetlerine veya faaliyetler sağlamaya yetkisi olmadığı ger...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Borç yapılandırma süresi uzatıldı!
Bankalara, mali kuruluşlara borcu olan şirketler için finansal yeniden yapılandırmanın süresi iki...
İŞ KADINININ SESİ
Güçlü Ekonomi, Cesur Kadınlarla Mümkün
TOBB Bursa KGK Yönetimini ağırlayan DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ekonomide güçlü adımların ...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
29 internet sitesi için kapatma kararı
Yasa dışı işlem yaptığı tespit edilen ve Türkiye'de resmi faaliyette bulunmayan forex web siteler...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Merkez Bankası'ndan faiz kararı
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale fa...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
SGK açıkladı! Süre uzatıldı..
SGK yaptığı açıklama ile haziran ayına ait muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin verilme süresi ...
Corona virüs ile savaşan sebze ve meyveler
Mobil bankacılığa Covid19 dopingi
Türk sağlık sektörüne övgü
Otomotiv pazarına korona darbesi

En Çok Okunan Haberler