BUİKAD Kitap Kulübü Emre Kongar'ı ağırladı

BUİKAD Kitap Kulübü mayıs ayı toplantısında Prof. Dr.Emre KONGAR'ın İstanbul kitabını ve okudu ve yazarı konuk olarak ağırladı.

DERNEKLER, 05 Mayıs 2021 Çarşamba, 12:20
BUİKAD Kitap  Kulübü Emre Kongar'ı ağırladı

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği'ne bağlı olarak faaliyetlerine devam eden BUİKAD Kitap Kulübü üyeleri mayıs ayında Prof. Dr. Emre KONGAR' ın İstanbul kitabını okudular. Dijital platformda biraraya gelen BUİKAD Kitap Kulübü üyeleri toplantıya katılan Prof. Dr. Emre KONGAR'ı büyük bir heyecanla dinlediler. Kitap ile ilgili sorularını dile getiren ve yazar ile bu soruları tartışma fırsatı yakalayan üyeler verimli ve bir o kadar da keyifli geçen toplantıya BUİKAD Yönetim Kurulu üyeleri de katıldılar.

BUİKAD Kitap Kulübü Başkanı Gülay Durmuş " 5 yıldan uzun süredir hey ay düzenli olarak toplanan ve okuduğumuz kitabı bir araya gelerek tartışan kulübümüz, okumayı ve fikirlerini tartışmayı seven BUİKAD üyelerinden oluşmaktadır. Pandemi koşullarına rağmen okumaktan ve her ay düzenli olarak toplanmaktan vazgeçmeyen kulübümüz belirli aralıklarda yazarlarla da bir araya gelmektedir. Bu ay Prof. Dr. Emre KONGAR'ın İstanbul kitabını okuduk ve üyemiz Ulviye Yahya'nın daveti üzerine yazarımızı da toplantımızda ağırlama şansını yakaladık. Okuyan, gelişen ve ekonomide var olan kadınlar olarak bizler var olmaya ve geleceği yakalamaya devam edeceğiz" dedi.

Toplantıdaki konuşmasında  BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eroğlu "sayın hocamız Prof. Dr. Emre KONGAR'ı dinlemek ve onunla İstanbul kitabını tartışmak şahane. Hocamız kadar hümanist ve insan sevgisiyle dolu birine bu gece bize zaman ayırdığı için ona yakışacağını düşündüğümüz bir hediye ile teşekkür etmek istedik ve hocamız adına SMA Hastaları Dermeği'ne bağış yaptık" dedi.

BUİKAD pandemi döneminde de durmadı ve üyeleri ile digital platformlarda da olsa bir araya gelmeye devam etti diyen Eroğlu, "özellikle Kitap Kulübümüze hiç aksatmadan her ay toplanmaları ve bizleri yeni kitap ve yazarlarla bir araya  getirdikleri için bir kez daha teşekkür etmek isterim" dedi.

İŞ KADINININ SESİ
ÇAĞRIMIZIN YANIT BULMASINDAN MEMNUNUZ
DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, giyim tekstili sektörünün karşılaştığı gümrük engelinin aşılma...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünyada çocuk işçi sayısı yükseldi
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü öncesi Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) ya...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
BES'e verilen katkı 5.1 milyar TL'ye ulaştı
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısının 13 milyo...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
İşsizlik rakamları belli oldu
15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 275 b...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünya bundan korkuyor!
Pandemiyle birlikte ortaya çıkan çip kaosunun ne zaman sona ereceği merak konusuyken açıklamalar ...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor!
Tüm araç sahiplerinin trafik sigortası yaptırması şart. Nisan 2017'den beri sigorta ücretlerinde ...
Otomotiv pazarına korona darbesi
Türk sağlık sektörüne övgü
Güneşe beşinci yakın geçişini yaptı
Corona virüs ile savaşan sebze ve meyveler

En Çok Okunan Haberler