Collect For Future çalışmalarını sürdürüyor

Dünya Liderleri önümüzdeki 10 yıl içinde 3 önemli işi başarmak için 17 Küresel Amaç üzerinde uzlaştı. Aşırı yoksulluğu sona erdirmek. Eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele. İklim değişikliğini düzeltme. TED Bursa Koleji 10. Sınıf IB öğrencileri de bu hedeflerden esinlenerek kurdukları " Collect For Future" grubu ile bu 17 ilkeye ve dünya sorunlarına dikkat çekmeye ,farkındalık yaratmaya ve sosyal bilinçli bir küresel hareketin yayılmasına yardımcı olmaya çalışıyorlar.  Yaptıkları projeler ile de Future Foundation tarafından fonlanan  Global Social Leader Yarışmasına katılarak hem okullarını hemde Türkiye'yi temsil  etmek amaçları . Geçen sene yüzlerce proje arasında yarı finale kalarak impact ödülüne layık görüldüler. " Küresel Düşün, Harekete geç ve hemen başla"

EĞİTİMLER SEMİNERLER, 17 Kasım 2020 Salı, 10:27
Collect For Future çalışmalarını sürdürüyor

 Geçen sene ; mavi kapak projesi ile; küresel hedeflerden  5 - Cinsiyet eşitliği ve 13- İklim Eylemi  maddelerini hedef alarak mavi kapak ile plastik atığına ve iklim sorunlarına dikkat çekerken ; bu sene 2 proje ile farkındalık yaratmaya devam etmek istiyorlar.

İlk projeleri;  17 hedefden 3 - Sağlık ve Kaliteli Yaşam , 12 -Sorumlu Üretim ve Tüketim, 13- İklim Eylemi , 17- Amaçlar için Ortaklık maddelelerini hedef alarak ; EKER firması ile birlikte " Atık Pil " toplama projesi başlattılar. Her 1kg pil = 10 adet Kefir " sloganı ile toplanan pillere karşılık kefirler  Hemofili hastası çocukların süt/yoğurt ihtiyacı olarak karşılanacak.

 2. projelerinde ise;  17 Hedefden 4- Nitelikli Eğitim,  10- Eşitsizliklerin Azaltılması  17- Amaçlar için Ortaklık maddeleri ile; BKM Kitap ile birlikte Köy Okulalrına kitap toplama projesi başlatıyorlar.  BKM kitap şubelerine getirilen okunmuş her çocuk kitabına karşılık 1 adet de BKM ekleyerek toplanan tüm kitaplar Köy Okullarındaki çocuklara gönderilecek.

 Bu konuda duyarlı herkesi bu projeleri desteklemeye davet ediyorlar 

DERNEKLER
"2022 zor geçecek"
Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, 2022...
DERNEKLER
Kadına yönelik şiddete karşı yelkenler fora
Uludağ Soroptimist Kulübü kadına yönelik şiddete karşı 16 günlük aktivizm kampanyası kapsamında B...
RÖPORTAJLAR
Nazan Akıncı; Otomotiv Sektöründe Kadın Olmak
Bu hafta röportaj konuğumuz AKKA Kalıp kurucusu ve yöneticisi Makine Mühendisi Nazan Akıncı oldu....
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Enflasyon rakamları açıklandı
TÜİK kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre kasım ayında enflasyon yüzde 3,51 oranın...
İŞ KADINININ SESİ
BUİKAD Başak Karaca'yı ağırladı
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği Zirveden Gelen Topuk Sesleri programında Coca Cola Tü...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Maysan Mando'ya sürdürülebilir iş ödülü
Türkiye'nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, ulusal ve uluslararası düzeyde elde...