Collect For Future çalışmalarını sürdürüyor

Dünya Liderleri önümüzdeki 10 yıl içinde 3 önemli işi başarmak için 17 Küresel Amaç üzerinde uzlaştı. Aşırı yoksulluğu sona erdirmek. Eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele. İklim değişikliğini düzeltme. TED Bursa Koleji 10. Sınıf IB öğrencileri de bu hedeflerden esinlenerek kurdukları " Collect For Future" grubu ile bu 17 ilkeye ve dünya sorunlarına dikkat çekmeye ,farkındalık yaratmaya ve sosyal bilinçli bir küresel hareketin yayılmasına yardımcı olmaya çalışıyorlar.  Yaptıkları projeler ile de Future Foundation tarafından fonlanan  Global Social Leader Yarışmasına katılarak hem okullarını hemde Türkiye'yi temsil  etmek amaçları . Geçen sene yüzlerce proje arasında yarı finale kalarak impact ödülüne layık görüldüler. " Küresel Düşün, Harekete geç ve hemen başla"

EĞİTİMLER SEMİNERLER, 17 Kasım 2020 Salı, 10:27
Collect For Future çalışmalarını sürdürüyor

 Geçen sene ; mavi kapak projesi ile; küresel hedeflerden  5 - Cinsiyet eşitliği ve 13- İklim Eylemi  maddelerini hedef alarak mavi kapak ile plastik atığına ve iklim sorunlarına dikkat çekerken ; bu sene 2 proje ile farkındalık yaratmaya devam etmek istiyorlar.

İlk projeleri;  17 hedefden 3 - Sağlık ve Kaliteli Yaşam , 12 -Sorumlu Üretim ve Tüketim, 13- İklim Eylemi , 17- Amaçlar için Ortaklık maddelelerini hedef alarak ; EKER firması ile birlikte " Atık Pil " toplama projesi başlattılar. Her 1kg pil = 10 adet Kefir " sloganı ile toplanan pillere karşılık kefirler  Hemofili hastası çocukların süt/yoğurt ihtiyacı olarak karşılanacak.

 2. projelerinde ise;  17 Hedefden 4- Nitelikli Eğitim,  10- Eşitsizliklerin Azaltılması  17- Amaçlar için Ortaklık maddeleri ile; BKM Kitap ile birlikte Köy Okulalrına kitap toplama projesi başlatıyorlar.  BKM kitap şubelerine getirilen okunmuş her çocuk kitabına karşılık 1 adet de BKM ekleyerek toplanan tüm kitaplar Köy Okullarındaki çocuklara gönderilecek.

 Bu konuda duyarlı herkesi bu projeleri desteklemeye davet ediyorlar 

TÜRKİYE EKONOMİSİ
Memur olmak isteyenler fırsatı kaçırmayın
Devlet memuru olmak, sözleşmeli personel ya da işçi olmak isteyenler için Devlet Personel Başkanl...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Kamuda yeni düzenleme
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına gönderi...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Asgari ücret pazarlığında ilk toplantı online yapılacak
4 Aralık 2020 tarihinde 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları ilk topla...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Bakan Selçuk duyurdu: Normalleşme Desteği uzatıldı...
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Normalleşme Desteği"nin 30 Haziran 2021'e kadar uzatıldığını, 3 ay o...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
E-ticarete rakamlar yükseldi
Korona virüsü nedeniyle oluşan ekonomik daralma sürecinde KOBİ'ler, esnaf ve girişimciler online ...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı!
İhracat rakamları kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,95 azalarak 16 milyar 88 milyo...