Kariyerinizde İhtiyaç Duyacağınız Beceriler İçin; BUİKAD GELECEK AKADEMİSİ

BUİKAD, internet üzerinden basın mensupları ile bir araya gelerek yeni eğitim platformları "BUİKAD GELECEK AKADEMİSİ" ni tanıttı.

DERNEKLER, 28 Nisan 2021 Çarşamba, 17:50
Kariyerinizde İhtiyaç Duyacağınız Beceriler İçin; BUİKAD GELECEK AKADEMİSİ

BUİKAD Gelecek Akademisi, yeni ekonominin ve rekabetçi iş dünyasının gereklerine uygun yetkinliklere sahip, vasıflı ve nitelikli iş gücünü desteklemek, "geleceği yönetmek" amacıyla rehberlik yapmak, eğitim desteği vermek için bir eşgüdüm ve iletişim merkezi olmak, kadınları geleneksel olmayan iş modellerine teşvik etmek gibi farklı konularda çalışmalarını yürütmek amacı ile kuruldu.

Gerçekleştirilen Dijital Basın Toplantısında açılış konuşmasını yapan BUİKAD Başkanı Av. Oya Eroğlu, gelişmekte olan bir ülke için ana arterin ekonomi olduğu gerçeğinin altını çizerek gelecekte de kadınların ekonomiye yaptığı katkıyı artırabilmek için inovatif kadın iş gücü ağırlığının artırılması gerektiğini belirtti. COVID-19 salgınının neden olduğu krizler ve 2020'deki ilgili küresel durgunluğun, işgücü piyasası için son derece belirsiz bir görünüm yaratarak iş dünyasının gelişimini hızlandırdığını kaydeden Eroğlu; "İş dünyasının bu hızla gelişen çizelgesi, şimdiden tahmin edilmesi imkansız olan gelecekteki bir iş rolüne nasıl hazırlanılacağının belirlenmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Dünya Ekonomi Forumu raporuna göre çalışanların bugün yaptığı işi 2025'te de devam edebilmesi için gerekli işyeri becerilerinde ortalama %42 'lik bir değişimin gerekliliği belirtilmektedir. Ayrıca çalışanların yalnızca % 42'sinin işveren destekli yeniden beceri kazandırma ve beceri geliştirme fırsatlarından yararlanabildiği belirtilmiştir. Ortalama olarak, çalışanların 2022'ye kadar olan dönemde 101 günlük yeniden eğitime ve becerilerini geliştirmeye ihtiyacı olacağı yine aynı raporda belirtilmiştir. İş dünyasındaki yeni görevler, yeni becerilere olan talepler, beşerî sermayeye yatırımın değeri, hayat boyu öğrenmenin giderek artan önemi Bursa İş Kadınları Derneğini yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde insan kaynağına katkı sağlayacak şekilde kurgulanan BUİKAD Gelecek Akademisini kurmaya yöneltmiştir." Dedi.

"KADINLARIN GELECEK EKONOMİSİNDE DAHA DA FAZLA YER ALMASI HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR"

Derneğin çalışma hedeflerine de değinen Başkan Eroğlu; "Kadınların hayata daha aktif olarak katılmalarına, kişisel gelişimlerine yatırım yapmalarına ve meslek sahibi olmalarına destek veren BUİKAD olarak Gelecek Akademisi eğitim platformu ile, öğrenci, yeni mezun, çalışan, yönetici ve işletme sahibi kadınlarla; iş dünyası arasında etkin iletişim ve iş birliğine yeni bir arayüz olmayı hedefliyoruz. Akademi ile girişimcilerin örneğin tüketici alışkanlıklarındaki değişimler, hızla dijitalleşen dünya gibi yapısal değişikliklere uyum sağlamasını, yeni fırsatları değerlendirerek; yeni iş model ve yetkinlikler geliştirmelerini, ekonomik krizde ayakta kalmalarını sağlayabilecek işletme becerileri kazanmasına katkı sağlayacak açık eğitim kaynakları oluşturmak; Ekonomik büyüme ve sosyal kalkınmada, işsizliğin azaltılması, insan sermayesine yatırım ve teknik bilgi aktarımı başlıca hedefimiz.

Mini MBA (işletme Yöneticiliği) girişimciler ile Akademi Eğitimi Programımızda hayata geçireceğimiz ilk sertifika programımız. Bu program ile girişimcilere Liderlik&Yöneticilik, Satış&Pazarlama ve Finans&Muhasebe konularının yanı sıra Kişisel Gelişim konularında eğitimler verilecek. Tüm müfredat, etkileşimli eğitim (e-eğitim) modülleri ve videolardan oluşmakta... 84 saatlik örgün (sınıf içi) eğitim müfredatının tamamını kapsayan eğitim, online eğitim süresi, bireysel performans ve eğitim izleme hızınıza göre yaklaşık 35 saat olacak şekilde planlandı. Sertifika almaya hak kazanmak için eğitimi 120 gün içinde tamamlamak ve yapılacak sınavda başarı elde etmek gerekiyor. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında başvuru kayıtları açılacak olan programın eğitimleri 24 Mayıs tarihinde başlayacak. Program tamamen ücretsiz olup, 20 kişilik kontenjan ile sınırlı olacak. Bu anlamda ilgili girişimcilerimizi web sitemiz www.buikad.org ve sosyal medya kanallarımız üzerinden başvuruya davet ediyorum. BUİKAD Gelecek Akademisi programlarına her geçen gün yenisini ekleyerek büyümeyi hedeflemiş, eğitimleri Hayat Boyu Öğrenme Perspektifi altında bilgi, beceri, davranış ve değerleri odağına alarak düzenleyecektir." diye konuştu.

BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, basın toplantısının sonunda Pandemi tedbirleri kapsamında dijital anlamda BUİKAD olarak bir ilke imza atarak basın toplantısını online gerçekleştirmenin de ayrıca mutluluğunu yaşadıklarını belirterek katılımcı tüm basın mensuplarına teşekkür etti. Basın toplantısı soru ve cevap kısmı ile tamamlandı.

DÜNYA EKONOMİSİ
Dev şirketten dönüşümlü çalışma modeli
Pandemi ile beraber birçok firma evden çalışma modeline geçti. Google da bunlardan biriydi. Şirk...
DERNEKLER
TÜGİAD Temsilciliği, Avrasya ile Türkiye arasında köprü olacak
Kırgızistan'da devlet yetkilileri ile bir araya gelerek yatırım alanlarını yerinde inceleyen TÜGİ...
DÜNYA EKONOMİSİ
40 kişiyle başladı, 326 milyona ulaştı
"Plastiksiz Temmuz" Rebecca Prince-Ruiz tarafından 2011'de başlatıldığında 40 kişiyle sınırlıydı....
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Halka arz edilecek şirketlere vergi indirimi geliyor!
Borsa İstanbul Pay Piyasası'nda ilk defa işlem görmek üzere en az yüzde 20 oranında halka arz edi...
DERNEKLER
BUİKAD Kitap Kulübü Emre Kongar'ı ağırladı
BUİKAD Kitap Kulübü mayıs ayı toplantısında Prof. Dr.Emre KONGAR'ın İstanbul kitabını ve okudu ve...
DERNEKLER
DOSABSİAD BAŞKANI ÇEVİKEL: ÜRETİCİ, EKONOMİNİN YAPI TAŞI
Tüm zamanların Nisan ihracat rekoru kırılmasının çok sevindirici olduğunu belirten DOSABSİAD Başk...
Otomotiv pazarına korona darbesi
Güneşe beşinci yakın geçişini yaptı
Corona virüs ile savaşan sebze ve meyveler
Türk sağlık sektörüne övgü

En Çok Okunan Haberler

BUİKAD Kitap Kulübü Emre Kongar'ı ağırladı

BUİKAD Kitap Kulübü mayıs ayı toplantısında Prof. Dr...

Geceleme hizmetinde KDV oranı yüzde 1

KDV oranlarına ilişkin düzenleme yapıldı. Buna göre ...

Faizsiz kredi müjdesi! 3 yıl geri ödeme yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmen açıkladı, ...

KAGİDER Yeşil İŞ Ödül Başvuruları Açıldı

KAGİDER tarafından düzenlenen ,kadınların ekonomik, ...

Çeklerin ibraz süresi ertelendi

Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yap...

Evde üretim yapanlara vergi muafiyeti!

Evlerde imal ettikleri malları, internet ve benzeri ...

Milyonlarca memuru ilgilendiren değişiklik

Milyonlarca memuru ilgilendiren bir son dakika haber...

YENİ DESTEK PAKETLERİ BEKLİYORUZ

KOSGEB'in 5 milyar TL'lik destek programının işletme...

İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile işten çıkarma yasağı, 17 Ma...

Konut kredilerinin hacmi yüzde 34 arttı

Dünyanın mücadele ettiği pandemiden olumsuz etkilene...

ELEKTRİK İLE İLGİLİ TÜM İŞLEMLER EVLERDEN ÇÖ...

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da 5 milyon ki...

Açık artırmada 4 milyon dolara satılacak

İngiliz sanatçı LS Lowry'nin "Going to the Match" ta...

Mesai saatleri içinde yapmak kovulma sebebi!

İşçinin mesai saatleri içerisinde bilgisayarı şahsi ...

İlk çeyrekte 3 binden fazla

Türkiye'de yılın ilk üç ayında toplam sermayesi 2,2 ...

Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı

Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı. Tüketici fi...