KIRSAL KALKINMANIN ÖNCÜSÜ KADINLAR

BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, Saitabat ve Aksu Köyü kadınlarının kırsal kalkınmada örnek olduklarını söyledi. Durak, kırsal kalkınma kapsamında girişimcilere desteğin artacağı mesajını da verdi.

TÜRKİYE EKONOMİSİ, 09 Mart 2021 Salı, 09:45
KIRSAL KALKINMANIN  ÖNCÜSÜ KADINLAR

Sahip oldukları girişimci ruhla, ürettikleri projeleri hayata geçirmeyi başaran ve yeni projeleriyle tüm kadınlara örnek olan Bursa Kestel'deki Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği ve Aksu Köyü Kadınları Dayanışma Derneği'ne BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle ziyarette bulundu.

'GİRİŞİMCİLERE DESTEĞİMİZ HEP OLACAK'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kırsal kalkınma noktasında Bursa'da örnek projelere imza atan Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği ve Aksu Köyü Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri M. Zeki Durak, çalışmalar  ve projeler ile ilgili bilgi aldı. Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Şermin Cakaloğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet eden Durak, girişimci köy kadınlarının yürüttükleri faaliyetlerden çok memnun olduğunu ifade ederek, BEBKA olarak kadın girişimcilere desteklerinin her zaman olacağını ifade etti.

'KIRSAL KALKINMAYA ÖNEM VERİYORUZ'

Ziyarette ayrıca kırsal kalkınma noktasında BEBKA'nın verdiği destekleri de anlatan Durak, "Bursa'nın özellikle kırsal kalkınma hamleleri noktasında çok ciddi bir potansiyeli var. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak gerekiyor. Sizler gibi girişimci ruha sahip kişilere bu noktada çok önemli vazife düşüyor. Ben ziyaretlerimde gördüm ki yaptığınız bu güzel faaliyetlerle bu potansiyeli ortaya çıkartmışsınız. Bundan sonra el ele vererek, BEBKA ile birlikte, bizim verdiğimiz desteklerle ülkemizin gelişimine ve insanımızın yetişmesine birlikte katkı koyacağız" diye konuştu.

BEBKA'YA TEŞEKKÜR

Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Sermin Cakalıoğlu da büyük mücadele vererek kurdukları derneklerinin yönetiminin köy kadınlarından oluştuğunu belirterek "Halihazırda bulunduğumuz yer, öncesinde harabeydi. Öncülük ettik ve köyümüzdeki kadınlarla birlikte derneğimizi kurarak faaliyetlerimize başladık. Bu özel günde bizleri ziyaret ederek ayrıca mutlu ettiniz. Bu vesileyle BEBKA'ya teşekkür ederim" dedi. Aksu Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Aysel Şenman da anlamlı günde yapılan özel ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, BEBKA projelerinin kendileri için çok önemli olduğunu ve bundan sonra da bunun devam edeceğini ifade etti. Genel Sekreter M. Zeki Durak, ziyaretlerin sonrasında derneklerin yönetiminde bulunan kadınlara karanfil verdi. Programa Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Kürel de eşlik etti.

TÜRKİYE EKONOMİSİ
Ticaret Bakanlığı temmuz ayı veri bültenini yayımladı
İhracat temmuzda geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 10,2 artarak 16 milyar 413 milyon dolara, i...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Emlak vergisinde yeni dönem kapıda!
Arsa metrekare rayiç bedelleri üzerinden hesaplanan vergilendirmeler sonrası bazı bölgelerde yüzd...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
İş dünyası: Herkes aşılansın, kapanma olmasın
Korona virüsü günlük vaka sayısı 17 bine dayandı. Bu gelişme sonbahar ile birlikte 4. dalga tehli...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Turizmde dev rekor!
Bugüne kadarki en yoğun iç pazar hareketliliğinin yaşandığı Kurban Bayramı tatilinde, 2019 yılını...
DÜNYA EKONOMİSİ
Kripto para borsası Binance, İtalya'da da yasaklandı
Kripto para borsası Binance, yatırım hizmetlerine veya faaliyetler sağlamaya yetkisi olmadığı ger...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Borç yapılandırma süresi uzatıldı!
Bankalara, mali kuruluşlara borcu olan şirketler için finansal yeniden yapılandırmanın süresi iki...