Limak'dan 'kadınlara özel projeler'

Limak Enerji kurumsal bazlı sosyal projelerinde ve işgören-yönetici iç yapılanmasında kadın faktörünü sembolik değil etkin kullanan firmalardan birisi olarak göze çarpıyor. Çalışan ve yöneticilerinin sektörüne göre yüksek oranlı kadın çalışanına sah p olan Limak Enerji aynı zamanda yaptığı sosyal projelerde de kadını desteklemesiyle ön plana çıkıyor.

İŞ KADINININ SESİ, 08 Şubat 2021 Pazartesi, 12:00
Limak'dan 'kadınlara özel projeler'

Sektöründe en fazla kadın istihdamı gerçekleştiren şirketlerden biri olan ve bu başarısını 2018 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın düzenlediği "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" ödül töreni kapsamında layık görüldüğü "Örnek Şirket Ödülü" ile taçlandıran Limak Enerji, pandemi sürecinde de kadın çalışanlarının çalışma hayatlarını kolaylaştırıcı uygulamalar sunmaya devam ediyor.

Limak Enerji'de kadın istihdamı ülke verilerinin çok üzerinde Kadın ağırlıklı çalışan profiline sahip Limak Enerji, sadece özel dönemlere yönelik değil her dönem ve koşulda kadın çalışanlarının hayatını kolaylaştırıcı uygulamalar sunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 'İstatistiklerle Kadın 2019' verilerine göre; ülkemizde kadın istihdam oranının yüzde 29,4 seviyesinde olduğuna dikkat çeken Limak Enerji, kadın çalışan oranını yükseltecek çalışmalar ile topluma fayda sağlamayı, iş hayatında kadın istihdamını artırarak kadının iş hayatında var olmasının öneminin altını çiziyor. Bu kapsamda kadın çalışan oranını %55'e ve kadın yönetici oranını %40'a çıkaran şirketin kadın çalışan oranları, Türkiye verilerinin üzerinde yer alıyor. Limak Holding'in, 2014 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni ve 2015 yılında da Kadının Güçlenmesi Prensipleri İlkelerini imzalamasıyla birlikte şirket, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürürken personel alım, terfi ve ücretlendirmelerinde ayrım gözetmeksizin kadın-erkek eşitliğini destekliyor.

"Kadınlara Özel Projeler"

Şirket yalnızca kadın istihdam oranını yükseltmeye odaklanmayıp, kadın çalışanlarına özel, onları koruyan ve gözeten uygulamaları da hayata geçiriyor. Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kadın çalışanlarına alanlarında uzman kişiler tarafından seminer desteği sağlayan şirket, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü çeşitli aktivitelerle kutluyor. Kadınlara yönelik sağlık konularında da bilinçlendirme çalışması yürüten şirket ayrıca her yıl Meme Kanseri Farkındalık ayında kadınlarda sıkça görülen bu hastalığa dikkat çekmek amacıyla faturalarda 'Meme kanserinden korkma! Kendi kendine muayeneyle erken tanı hayat kurtarır' mesajı yayınlayarak faturalarını farkındalık için pembe renkte basıyor.

İŞ KADINININ SESİ
ÇAĞRIMIZIN YANIT BULMASINDAN MEMNUNUZ
DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, giyim tekstili sektörünün karşılaştığı gümrük engelinin aşılma...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünyada çocuk işçi sayısı yükseldi
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü öncesi Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) ya...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
BES'e verilen katkı 5.1 milyar TL'ye ulaştı
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısının 13 milyo...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
İşsizlik rakamları belli oldu
15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 275 b...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünya bundan korkuyor!
Pandemiyle birlikte ortaya çıkan çip kaosunun ne zaman sona ereceği merak konusuyken açıklamalar ...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor!
Tüm araç sahiplerinin trafik sigortası yaptırması şart. Nisan 2017'den beri sigorta ücretlerinde ...
Mobil bankacılığa Covid19 dopingi
Türk sağlık sektörüne övgü
Otomotiv pazarına korona darbesi
Güneşe beşinci yakın geçişini yaptı

En Çok Okunan Haberler