Limak'dan 'kadınlara özel projeler'

Limak Enerji kurumsal bazlı sosyal projelerinde ve işgören-yönetici iç yapılanmasında kadın faktörünü sembolik değil etkin kullanan firmalardan birisi olarak göze çarpıyor. Çalışan ve yöneticilerinin sektörüne göre yüksek oranlı kadın çalışanına sah p olan Limak Enerji aynı zamanda yaptığı sosyal projelerde de kadını desteklemesiyle ön plana çıkıyor.

İŞ KADINININ SESİ, 08 Şubat 2021 Pazartesi, 12:00
Limak'dan 'kadınlara özel projeler'

Sektöründe en fazla kadın istihdamı gerçekleştiren şirketlerden biri olan ve bu başarısını 2018 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın düzenlediği "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" ödül töreni kapsamında layık görüldüğü "Örnek Şirket Ödülü" ile taçlandıran Limak Enerji, pandemi sürecinde de kadın çalışanlarının çalışma hayatlarını kolaylaştırıcı uygulamalar sunmaya devam ediyor.

Limak Enerji'de kadın istihdamı ülke verilerinin çok üzerinde Kadın ağırlıklı çalışan profiline sahip Limak Enerji, sadece özel dönemlere yönelik değil her dönem ve koşulda kadın çalışanlarının hayatını kolaylaştırıcı uygulamalar sunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 'İstatistiklerle Kadın 2019' verilerine göre; ülkemizde kadın istihdam oranının yüzde 29,4 seviyesinde olduğuna dikkat çeken Limak Enerji, kadın çalışan oranını yükseltecek çalışmalar ile topluma fayda sağlamayı, iş hayatında kadın istihdamını artırarak kadının iş hayatında var olmasının öneminin altını çiziyor. Bu kapsamda kadın çalışan oranını %55'e ve kadın yönetici oranını %40'a çıkaran şirketin kadın çalışan oranları, Türkiye verilerinin üzerinde yer alıyor. Limak Holding'in, 2014 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni ve 2015 yılında da Kadının Güçlenmesi Prensipleri İlkelerini imzalamasıyla birlikte şirket, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürürken personel alım, terfi ve ücretlendirmelerinde ayrım gözetmeksizin kadın-erkek eşitliğini destekliyor.

"Kadınlara Özel Projeler"

Şirket yalnızca kadın istihdam oranını yükseltmeye odaklanmayıp, kadın çalışanlarına özel, onları koruyan ve gözeten uygulamaları da hayata geçiriyor. Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kadın çalışanlarına alanlarında uzman kişiler tarafından seminer desteği sağlayan şirket, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü çeşitli aktivitelerle kutluyor. Kadınlara yönelik sağlık konularında da bilinçlendirme çalışması yürüten şirket ayrıca her yıl Meme Kanseri Farkındalık ayında kadınlarda sıkça görülen bu hastalığa dikkat çekmek amacıyla faturalarda 'Meme kanserinden korkma! Kendi kendine muayeneyle erken tanı hayat kurtarır' mesajı yayınlayarak faturalarını farkındalık için pembe renkte basıyor.

TÜRKİYE EKONOMİSİ
'Mesleğim Geleceğim' projesine BUİKAD'dan ödül
Türkiye'nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Hitachi Grup ş...
DERNEKLER
12. BUİKAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
BUİKAD'ın 'İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri' 12'nci kez sahiplerini buldu. Başkan Oya Eroğlu,...
RÖPORTAJLAR
Hukuk alanında 37 yıllık Kariyer Yolculuğu
Bu hafta röportaj kösemizin konuğu akademisyen, avukat, arabulucu, eğitmen ve danışman kimliğiyle...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Çalışma hayatına yapılan destekler 53 milyar lirayı aştı
Salgın döneminde çalışanlara doğrudan 45 milyar liraya yakın destekte bulunulduğunu belirten Aile...
DERNEKLER
BEBKA'DAN GİRİŞİMCİLERE 'KOLEKTİF' KATKI
Bursa Gürsu'da hayata geçirilen Kolektif Kariyer Merkezi'ni ziyaret eden BEBKA Genel Sekreteri M....
DERNEKLER
UTİB'DEN FİRMALARA 'KURUMSALLAŞMA' MESAJI
İnovasyon kültürü oluşturmak ve yeni girişimleri ekonomiye kazandırmak amacıyla eğitim çalışmalar...
Corona virüs ile savaşan sebze ve meyveler
Mobil bankacılığa Covid19 dopingi
Türk sağlık sektörüne övgü
Güneşe beşinci yakın geçişini yaptı

En Çok Okunan Haberler