YenidenBiz Hazineleri Gün Işığına Çıkarıyor

Türkiye'nin her yerinden iş hayatına ara vermiş ve yeniden iş hayatına geri dönmek isteyen kadınlara destek veren YenidenBiz Derneği, Bursa'da da çalışmalarına başladı.

İŞ KADINININ SESİ, 01 Haziran 2021 Salı, 13:07
YenidenBiz Hazineleri Gün Işığına Çıkarıyor

İş hayatına ara vermenin bir hak olduğu kadar, yeniden işe başlamanın da her kadının hakkı olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini savunan YenidenBiz Derneği, Türkiye'de kadın istihdamının artmasını ve kadınların ekonomik büyümeye katkı sağlamasını hedefliyor. İş hayatına çeşitli sebeplerden ara vermiş ve geri dönmek isteyen kadınların buluşma adresi olmayı hedefleyen dernek, kadınlara bu süreçte kendilerini geliştirerek yeniden iş hayatına hazırlanmalarına ve iş bulmalarına destek veriyor. 

Çalışmalarına 2013 yılında bir platform olarak başlayan YenidenBiz, 2014 yılı sonundan beri faaliyetlerine dernek olarak devam ediyor. İş hayatına bir yıldan uzun süre ara vermiş, eğitimli ve deneyimli kadınları iş hayatına hazırlamayı ve farklı iş modelleriyle iş hayatına kazandırmayı amaçlayan YenidenBiz Derneği, bu konuda farkındalık yaratmak ve fikir önderliği yapmak suretiyle Türkiye'nin ekonomik gelişimine ivme kazandırmayı hedefliyor. Sosyal sorumluluk kapsamında kadınların gelişimini desteklemeyi, onları iş fırsatlarından haberdar etmeyi hedefleyen YenidenBiz Derneği, kurumlarda yetenekli ve deneyimli kadın adayların, işgücüne sağlayacağı artı değere yönelik farkındalığın artmasına da katkıda bulunuyor.

Dernek içerisinde gönüllü olarak çalışan iş dünyasının birbirinden değerli profesyonelleri kadınların yeniden iş hayatına dönmesine destek verecek gelişim projelerini hayata geçirirken,  Türkiye'nin önden gelen kurum ve kuruluşları da YenidenBiz Derneği'ne destek veriyorlar.

Derneğin gelişim hedefleri kapsamında Bursa'da da faaliyete geçen YenidenBiz Derneği, üniversite mezunu, 7 yıl ve üzeri iş tecrübesi olan, iş hayatına 1 yıl ve üstü ara vermiş Bursalı kadınları, özgeçmişlerini YenidenBiz Derneği'nin web sayfasına (www.yenidenbiz.org) yükleyerek aday olmaya, gönüllü olarak destek vermeye ve güncel gelişmelerden haberdar olmak üzere derneğin sosyal medya hesaplarını takip etmeye davet ediyor.

DERNEKLER
YATIRIMDA 'DOMİNO ETKİSİ' TÜGİAD İLE BAŞLIYOR
TÜGİAD, Türk iş insanları dernekleri tarafından kurulan Hollanda merkezli girişim sermayesi yatır...
DERNEKLER
BUSADER organ bağışına dikkat çekecek
BUSADER Sağlık ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu, yeni dönemde sağlık alanında çok sayıda yeni pro...
EĞİTİMLER SEMİNERLER
Şahinkaya Vakfı Burs Başvuruları Başladı
Yüzlerce başarılı öğrenciye toplam 5 milyon değerinde eğitim bursu vererek ülke gençliğinin gelec...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Emekli maaşı olanlar da yararlanabilir!
Sosyal güvenlik sistemi, sigortalının vefatı halinde geride kalanlarını güvence altına alarak eme...
DÜNYA EKONOMİSİ
Kremlin'den Bitcoin açıklaması!
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Bitcoin'i bir ödeme sistemi olarak tanımaya hazır olmad...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması!
Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu b...