YenidenBiz Hazineleri Gün Işığına Çıkarıyor

Türkiye'nin her yerinden iş hayatına ara vermiş ve yeniden iş hayatına geri dönmek isteyen kadınlara destek veren YenidenBiz Derneği, Bursa'da da çalışmalarına başladı.

İŞ KADINININ SESİ, 01 Haziran 2021 Salı, 13:07
YenidenBiz Hazineleri Gün Işığına Çıkarıyor

İş hayatına ara vermenin bir hak olduğu kadar, yeniden işe başlamanın da her kadının hakkı olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini savunan YenidenBiz Derneği, Türkiye'de kadın istihdamının artmasını ve kadınların ekonomik büyümeye katkı sağlamasını hedefliyor. İş hayatına çeşitli sebeplerden ara vermiş ve geri dönmek isteyen kadınların buluşma adresi olmayı hedefleyen dernek, kadınlara bu süreçte kendilerini geliştirerek yeniden iş hayatına hazırlanmalarına ve iş bulmalarına destek veriyor. 

Çalışmalarına 2013 yılında bir platform olarak başlayan YenidenBiz, 2014 yılı sonundan beri faaliyetlerine dernek olarak devam ediyor. İş hayatına bir yıldan uzun süre ara vermiş, eğitimli ve deneyimli kadınları iş hayatına hazırlamayı ve farklı iş modelleriyle iş hayatına kazandırmayı amaçlayan YenidenBiz Derneği, bu konuda farkındalık yaratmak ve fikir önderliği yapmak suretiyle Türkiye'nin ekonomik gelişimine ivme kazandırmayı hedefliyor. Sosyal sorumluluk kapsamında kadınların gelişimini desteklemeyi, onları iş fırsatlarından haberdar etmeyi hedefleyen YenidenBiz Derneği, kurumlarda yetenekli ve deneyimli kadın adayların, işgücüne sağlayacağı artı değere yönelik farkındalığın artmasına da katkıda bulunuyor.

Dernek içerisinde gönüllü olarak çalışan iş dünyasının birbirinden değerli profesyonelleri kadınların yeniden iş hayatına dönmesine destek verecek gelişim projelerini hayata geçirirken,  Türkiye'nin önden gelen kurum ve kuruluşları da YenidenBiz Derneği'ne destek veriyorlar.

Derneğin gelişim hedefleri kapsamında Bursa'da da faaliyete geçen YenidenBiz Derneği, üniversite mezunu, 7 yıl ve üzeri iş tecrübesi olan, iş hayatına 1 yıl ve üstü ara vermiş Bursalı kadınları, özgeçmişlerini YenidenBiz Derneği'nin web sayfasına (www.yenidenbiz.org) yükleyerek aday olmaya, gönüllü olarak destek vermeye ve güncel gelişmelerden haberdar olmak üzere derneğin sosyal medya hesaplarını takip etmeye davet ediyor.

İŞ KADINININ SESİ
ÇAĞRIMIZIN YANIT BULMASINDAN MEMNUNUZ
DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, giyim tekstili sektörünün karşılaştığı gümrük engelinin aşılma...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünyada çocuk işçi sayısı yükseldi
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü öncesi Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) ya...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
BES'e verilen katkı 5.1 milyar TL'ye ulaştı
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısının 13 milyo...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
İşsizlik rakamları belli oldu
15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 275 b...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünya bundan korkuyor!
Pandemiyle birlikte ortaya çıkan çip kaosunun ne zaman sona ereceği merak konusuyken açıklamalar ...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor!
Tüm araç sahiplerinin trafik sigortası yaptırması şart. Nisan 2017'den beri sigorta ücretlerinde ...
Mobil bankacılığa Covid19 dopingi
Güneşe beşinci yakın geçişini yaptı
Corona virüs ile savaşan sebze ve meyveler
Otomotiv pazarına korona darbesi

En Çok Okunan Haberler