TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Artırılan kredi limitleri hayvancılık sektörünü güçlendirecek

Küçükbaş hayvancılıkla ilgili kredi limitlerinde artış müjdesinin sektörde olumlu karşılandığını belirten Çelik, "Küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizin işlerini büyütmeleri, hayvan sayılarını çoğaltmaları ve atıl işletme kapasitelerini üretime kazandırmaları amacıyla verilen kredi limitinin 400 bin liradan 600 bin liraya yükseltileceği müjdesi sektörümüzün gücüne güç katacaktır. Sektörümüze can suyu olacaktır.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 14:33
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 14:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Artırılan kredi limitleri hayvancılık sektörünü güçlendirecek

Erdoğan'ın tarıma verdiği önem sayesinde bir atılım sürecine girildiğine işaret eden Çelik, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarıma ve tarımın bir kolu olan hayvancılığa verdiği önem ve desteği ile çiftçilerimize ve yetiştiricilerimize büyük güç veriyor. Tarımı beka sorunu olabilecek stratejik bir sektör ve milli mesele olarak gören Cumhurbaşkanı'mızın tarıma ve özellikle de küçükbaş hayvancılığa verdiği önem ve destekten dolayı sektör olarak daha ileriye gideceğimizden eminiz."

Verimliliği göz ardı etmeden küçükbaş hayvan sayısının artırılması gerektiğinin altını çizen Çelik, gençlerin tarıma yönlendirilmesi gereğine dikkati çekti. Çelik, "Gençleri tarım alanında iş ve işletme sahibi olmalarını teşvik edecek şekilde genç çiftçi kredi limitinin 1,5 milyon liradan 2,5 milyon liraya çıkarılacağı ve ayrıca kadın çiftçi kredi limitinin de aynı şekilde 1,5 milyon liradan 2,5 milyon liraya yükseltileceği yönündeki açıklama da çok yerinde ve değerli. Özellikle gençlerimizin bu fırsatlardan yararlanmasını temenni ediyoruz." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.