TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ASELSAN'dan ilk çeyrekte 15,1 milyar TL'lik ciro

Buna göre ASELSAN’ın üç aylık cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 büyüyerek 15,1 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin brüt kârı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artarken; Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârı (FAVÖK), 2023’ün aynı dönemine kıyasla yüzde 3 artış göstererek 3,4 milyar TL’ye yükseldi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 08:47
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 08:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
ASELSAN'dan ilk çeyrekte 15,1 milyar TL'lik ciro

"ASELSAN’ın üç önemli hedefi"

Akyol, "Geride bıraktığımız dönemde sivil alanda da oyun değiştirici sistemleri ülkemize armağan ettik. Bu kapsamda Mobil Röntgen Cihazımızı (ADR-M100) hastalarımızın kullanıma sunduk. Son olarak ülkemizin en uzun menzilli radarı niteliğindeki Taşınabilir Erken İhbar Radar Sistemini (ALP 300-G) güvenlik güçlerimize teslim ettik. Özetle ülkemizin güvenliği için kritik öneme sahip projeleri bir bir hayata geçirdik.

3 temel vizyonumuz var; Alanında dünyanın en iyi ürünlerini üretmek, Oyun değiştirici teknolojileri geliştirmek ve İhracat odaklı büyümek" şeklinde açıklamalarda bulundu.

"Yurt içinde ve yurt dışında kullanılan 500’den fazla ürünümüzle ASELSAN güvenini perçinliyoruz" diyen ASELSAN Genel Müdürü Akyol, "Bu çalışmalarımız sayesinde Malezya’dan Şili’ye, Polonya’dan BAE’ye kadar çok geniş coğrafyada varlık gösteren küresel bir şirket haline geldik. Ülkemizin aydınlık yarınları için büyük bir sinerjiyle mesai harcamaya, stratejik iş birliklerimizi artırmaya devam edeceğiz.

Ürün ve teknolojilerimizde 2030 yılına kadar takip edeceğimiz yol haritalarımızı oluşturduk. Seri üretim kapasitemizi ve yeteneklerimizi artırmak için 400 milyon doları aşan 4 büyük yatırımı başlattık. Hedefimiz ASELSAN’ı dünyanın en büyük 30 savunma sanayi şirketinden biri haline getirmek. Yüksek teknolojimizle, kaliteli ve hızlı üretimimizle, ihracat potansiyelimizle bu hedefe ulaşacağız" ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.