TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğalgaz faturaları "0" TL gelmeye başladı

Şanlıurfa’da doğalgaz faturaları konutlara gelmeye başladı. Faturaların ödenecek tutar kısmında "0" TL yazıyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2023 09:24
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2023 11:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Doğalgaz faturaları "0" TL gelmeye başladı

İLK FATURALAR GELMEYE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Nisan'da Karadeniz doğal gazının devreye alınması töreninde doğal gazdan 1 ay ücret alınmayacağını duyurmuştu. Erdoğan'ın doğal gaz müjdesinin hemen ardından da doğalgaz müjdesinin kapsamı açıklanmıştı.

Bu kapsama göre konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden, doğal gaz tüketimleri için 24 Nisan'dan 31 Mayıs'a kadar tahakkuk edecek ilk faturadan doğal gaz bedeli alınmayacağı duyurulmuştu. 1 ay ücretsiz doğal gaz müjdesinin ardından Şanlıurfa'da ilk faturalar da gelmeye başladı.

Doğalgaz faturaları '0' TL gelmeye başladı

"0" LİRA YAZIYOR

Ücretsiz doğalgaz müjdesi bu ay kesilen faturalarda görünmeye başladı. Şanlıurfa'da başlayan uygulama kapsamında, AKSA DOĞALGAZ'ın kesmeye başladığı faturaların ödenecek tutar kısmında "0" TL yazdığı görüldü. Faturadaki miktarın devlet tarafından karşılandığı belirtilen faturada, "Karadeniz gazımız hayırlı olsun" ifadeleri yer aldı. Sayın Abonemiz, nolu sözleşme hesabınıza ait 03/05/2023 son ödeme tarihli, doğal gaz tüketim faturanız Cumhurbaşkanlığı Düzenlemeleri çerçevesinde Devlet tarafından karşılanmıştır. Karadeniz gazımız hayırlı olsun.

Şanlıurfalı vatandaşlarıda bu uygulamadan çok memnun olduklarını söyledi İsmail Ay, "Bu ay doğalgaz faturasını ödemiyoruz bu bize bir katkıdır Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" dedi.

Çorumgaz firması tarafından doğalgaz faturaları evlere gönderilmeye başlandı. Faturalarda “Bu faturanıza esas tutar, Cumhurbaşkanlığı düzenlemeleri çerçevesinde Devlet tarafından karşılanmıştır. Karadeniz gazimiz hayırlı olsun” ibaresi bulunuyor. Doğalgaz faturası ‘0' lira gelen Sungurlulu vatandaş Abdullah Kayış, bu duruma hem sevindi hem de yetkililere teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.