TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Havalimanı'nda karbon emisyonu yüzde 14 azaldı

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA 'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı'nın 2023 İklim Değişikliği Raporlaması sonuçları paylaşıldı. Kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan, dünyanın en büyük sürdürülebilirlik derecelendirme platformu Karbon Saydamlık Projesi'nin (CDP) "İklim değişikliği" ve "Su yönetim" programlarına bu yıl da katılan İstanbul Havalimanı, çevreye ve dünyaya olan duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2024 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2024 17:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Havalimanı'nda karbon emisyonu yüzde 14 azaldı

"BU VERİLER, DÜNYANIN EN KAPSAMLI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VERİ ENVANTERİNE EKLENECEK"

Açıklamada, İGA üst yönetici (CEO) Vekili Selahattin Bilgen ve CDP CEO'su Sherry Madera'nın görüşlerine yer verildi.

İstanbul Havalimanı olarak, tüm faaliyetlerinde Birleşmiş Milletlerin (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hareket etmeyi önceliklendirdiklerini belirten Bilgen, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Dünyaya duyduğumuz saygı ve sürdürülebilirlik bilinciyle gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda İGA olarak, sürdürülebilirlik stratejisi, vizyonu, planları, aksiyonları, projeleri, toplumsal yatırımları ve raporları bir araya getiren We Respect (Saygı Duyuyoruz) programını da yürütüyoruz. İGA İstanbul Havalimanı olarak raporladığımız bu veriler, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik veri envanterine eklenecek. Kapsam 1 ve 2 emisyonlarının, 2030 yılında yüzde 45, 2040'ta ise yüzde 73 düşürülmesi öngörülürken, çevresel sürdürülebilirlik çabalarını güçlendirip kapsam 3 emisyonlarını azaltma hedefleri doğrultusunda karbonsuzlaştırma teknolojileri, sürdürülebilir yakıtların tedariki için altyapı desteği, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji gibi ana stratejilere odaklanmayı planlıyoruz."

MADERA: "İSTANBUL HAVALİMANI, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YOLCULUĞUNA DEVAM EDİYOR"

Sherry Madera ise, bu yıl CDP aracılığıyla raporlama yapan 23 binden fazla şirket olduğuna dikkati çekti.

Sürdürülebilirlik ve onu destekleyen verilerin raporlanmasının bir tercih değil, iş dünyasında uzun vadeli başarının vazgeçilmez bir parçası olduğunu aktaran Madera, "Elbette bu eğilimin yavaşlamadan devam etmesi gerekiyor. İGA İstanbul Havalimanı, bu yıl da sürdürülebilirlik verilerini CDP aracılığı ile raporlayarak, umut ettiğimiz yeşil geleceğe katkıda bulunan sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.