TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dinlemenin Sihirli Büyüsünü Kullanın

Yazının Giriş Tarihi: 12.09.2022 10:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.09.2022 11:41

Bu hafta da bir gelin kaynana masalıyla iletişimin sihirli dünyasına dalalım ve kıssadan hisse alalım kendimize…

Geçmiş zamanlarda birbirini hiç sevmeyen ve sürekli kavga eden bir gelin kaynana varmış. Ne zaman bir araya gelseler kavga etmeye başlarlar ve birbirlerinden daha da nefret ederlermiş. Bu duruma çok üzülen kadının kocası hem eşini hem de annesini sürekli barıştırır ama bunlar kısa bir süre sonra yeniden kavga edecek konu bulurlar ve küserlermiş. Yaşadıklarını kasabadaki aktar dükkanının sahibi yakın arkadaşına anlatan adama arkadaşı bu işi çözeceğini söyleyip ona birlikte oynayacakları oyunu anlatmış. Arkadaşına sen onlara beni ünlü bir büyücü olarak tanıtıp benden uzak durmalarını tembihle ama adresimi de ver gerisini bana bırak ben halledeceğim demiş. Adam ne olacağını tam bilmeden ama arkadaşına duyduğu güvenle akşam eve gidince yemekte yine onların küs olduğunu anlamış ve arkadaşıyla konuştukları gibi biraz gününü anlattıktan sonra başlamış büyücüyü anlatmaya. “Hanımlar duydunuz mu buralara bir büyücü gelmiş. Ben de çok gizli bir kaynaktan öğrendim. Yaptığı büyülerle kimse anlamadan insanın canını alıyor, ölümcül hastalıklara da çare buluyormuş. Kasabada aktar dükkanını açan kişi aslında ünlü bir büyücüymüş ama bunu kimsenin bilmesini istemiyor. Sakın kimseye söylemeyin siz de sakın bu dükkana gitmeyin demiş. Adamın eşinin ve annesinin bu bilgi çok dikkatini çekmiş tabii ki. Aradan birkaç gün geçmiş gelin kaynana yine başlamışlar kavga etmeye ve birbirlerine kötü söz söylemeye. Odalarına çekildikten sonra da en kısa sürede bu büyücüye gidip onu kimse anlamadan öldürecek büyüyü yaptırmaya karar vermişler. Ertesi gün her ikisi de bir bahane bulup dışarı çıkmış ve aktarın yanına gitmiş. Sohbet etmeye başlamışlar adamla. Gelin kaynanasını şikayet edip yaşadığı kötü günleri anlatıp keşke bu derdime bir çare bulacak bir ilacın olsa demiş. Adam kimseye söylemezsen sana büyülü ilaç hazırlarım ve 21 gün sonra kayınvaliden kimse anlamadan hakkın rahmetine kavuşur sen de rahat edersin demiş. Ama dediklerimi harfiyen yerine getirmen lazım yoksa büyü ters teper sen ölürsün demiş. Kadın da onun dediklerini yapacağına söz vermiş. Aktar kadına dönmüş;

“Bu ölümden senin sorumlu tutulmaman için hiçbir hekimin anlayamayacağı bir büyü yapacağım. Seninle benim aramda kalacak. Büyülü kahve içireceğiz ona. Önce git kaynanandan söylediklerin için özür dile ve gönlünü al ki senin elinden kahve içsin geri çevirmesin. Ardından sana özel hazırladığım ve 21 gün sonra onu öldürecek büyülü kahveyi pişirerek ona ikram et. Bu muskayı içine tak, büyü kahveyi pişirene tutmaz ama kahveyi verdiğin kişi ile birlikte sen de içmeli ve o konuşurken kesinlikle konuşmamalısın. Konuşman gerekirse de kötü bir şey söylememelisin ki büyü geri tepmesin. Kötülük büyüsü olduğu için kesinlikle kötü konuşman ve kötü davranman yasak . 21 gün buna katlanırsan kayınvalidenden sonsuza kadar kurtulacaksın.” demiş. Kadın biraz düşünmüş ve bu oyuna 21 gün katlanabileceğine karar vermiş ve tamam demiş.

Akşama doğru da kayınvalide gelmiş ve başlamış gelininden dert yanmaya ve bir çare aradığını söylemiş. Adam buna da eğer kimseye söylemezsen sana büyülü ilaç hazırlarım ve 21 gün sonra gelinin kimse anlamadan hakkın rahmetine kavuşur sen de rahat edersin demiş. Ama dediklerimi harfiyen yerine getirmen lazım yoksa büyü ters teper sen ölürsün demiş. Yaşlı kadın da onun dediklerini yapacağına söz vermiş. Aktar bu sefer arkadaşının annesine dönüp şunları söylemiş.

“Bu ölümden senin sorumlu tutulmaman için hiçbir hekimin anlayamayacağı bir büyü yapacağım. Seninle benim aramda kalacak. Büyülü lokum yedireceğiz ona. Önce git gelininden söylediklerin için özür dile ki senin ikram edeceğin lokumu yesin geri çevirmesin. Ardından sana özel hazırladığım büyülü lokumu her gün gelinine ikram et. Yalnız dikkat et büyük lokumlar büyülü, sen küçüklerini ye onlar da büyü yok demiş. Büyünün tutması için gelinin konuşurken sakın sözünü kesme ve kötü söz söyleme . Bu kötülük büyüsüdür, 21 gün boyunca büyünün kendisinden başka kötülük etrafta olmamalı yoksa büyüyü yaptıran ölür demiş.

Yaşlı kadın düşünmüş ve 21 gün bu oyunu oynamaya karar vermiş. Nasılsa 21 gün sonra o cadı gelininden kurtulacakmış.

Gelin kaynana aktardan büyülü sandıkları kahve ve lokumu alıp eve gelmişler. Ertesi gün birbirlerine kahve ikram edip lokum yedirebilmek için bir şekilde konuşmaya başlayıp güven kazanmak için özür dilemişler. Sonra gelin büyülü kahveyi pişirmiş ikram etmiş. Kayınvalidesi konuşurken hiç sözünü kesmeden dinlemiş, hiç kötü söz söylememiş ki büyü tutsun ve ona geri dönmesin. Kayınvalide de gelen kahveyi fırsat bilip kızım ben de çok güzel lokum aldım birlikte yiyelim demiş. Aktardan getirdiği kutuyu açmış büyülü büyük lokumu gelinine vermiş, küçüğünü de kendi almış. Gelinin kaynanasının büyük lokumu kendisine vermesi gururunu okşamış, ilk defa kadının elinden tatlı bir şey yiyormuş, hoşuna gitmiş. Yaşlı kadın da büyünün tutması ve kendine dönmemesi için hiç kötü söz söylememiş ve gelinini dinlemiş. Birlikte güzel şeylerden bahsetmiş.

Her gün bu ritüel devam etmiş. İlk hafta sonunda birbirine iyi davranan, birbiriyle konuşan ve birbirini dinleyen iki kadın haline gelmişler. İkinci hafta da birbirlerinin sohbetlerinden keyif almaya, ortak anılarını gülerek anlatmaya başlamışlar. Üçüncü hafta ise kahve içtikleri tatlı sohbet ettikleri bu vakitleri heyecanla beklemeye başlamışlar. Sanki yeniden birbirlerini tanıyor, tanıdıkça da daha çok seviyorlarmış. 20. güne geldiklerinde içlerini bir korku kaplamış yarın ya ölürse ben ne yaparım diye. İkisi de bir fırsatını bulup kimseye gözükmeden koşarak aktara gitmiş büyüyü bozdurmaya.

Aktarı bulup öldürmekten vazgeçtiklerini büyüyü bozdurmak istediklerini söylemişler. Adam her ikisini de dinledikten sonra bu imkansız, büyüyü ben bozamam artık o sizin büyünüz onu ancak siz bozabilirsiniz demiş ikisine de. Sonra da nasıl bozulacağını bilmiyorum ama yarından itibaren büyü tutmazsa büyünün size geri dönmemesi için kötü söz söylememeye devam edin yoksa siz büyülenir ve ölürsünüz demiş. İki kadın korkarak ve üzülerek eve dönmüşler. Ertesi gün yine birbirlerine çok iyi davranmışlar ve gece korkuyla beklemişler büyü tutacak mı ölecek mi diye. Sabah uyandıklarında büyünün tutmadığını görünce çok sevinmişler. Büyünün kendilerine geri dönmemesi için de ömürlerinin sonuna kadar birbirlerine kötü söz söylememeye ve biri konuşurken onu dinlemeye devam etmişler. Ama bu sefer gerçekten, içtenlikle birbirlerini dinlemişler ve çok iyi anlaşan dert ortağı iki kadın olmuşlar.

Güzel bir iletişimin, iyi bir iletişimin temelindeki en güzel büyüdür dinlemek, en etkili büyüdür güzel sözler…

Siz de çok güzel dinleyerek ve güzel sözlerinizle büyüleyin etrafınızı….


 


 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.