TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BURSA’DAKİ ROTARY KULÜPLERİ TANITIM GÜNLERİ İLE PROJELERİNİ ANLATTI

Rotary 2440. Bölge Bursa Rotary Kulüpleri’nin projelerini halka anlattıkları Rotary Tanıtım Günü festival havasında geçti. Podyum Park’ta bir araya gelen Rotaryenler 1 yıl boyunca yaptıkları projeleri hazırlanan panolar aracılığı ile sergilerken yeni dönem projeleri için de moral topladılar. Rotary 2440. Bölge Guvernörü Gazeteci Nedim Atilla’nın da katıldığı organizasyon, Barış İçin Müzik Nilüfer Çocuk Orkestrası ve Deep Rotary Orkestrası’nın konserleri ile hareketlendi.

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2022 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2022 16:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
 BURSA’DAKİ ROTARY KULÜPLERİ TANITIM GÜNLERİ İLE PROJELERİNİ  ANLATTI

2440. Bölge 2. Grup Kulüpleri’nin (Bursa, Uludağ, Nilüfer, Demirtaş ve Özlüce Rotary Kulüpleri) düzenlediği Demirtaş Rotary Kulübü koordinasyonunda gerçekleşen düzenlenen Rotary Tanıtım Günleri çok sayıda Rotary projesinin toplumun değişik kesimlerine anlatılmasına olanak sağladı. Bursa’daki 17 Rotary Kulübü’nün projeleri ve toplum birliklerinin tanıtıldığı organizasyonda Rotary Kulüpleri, ürettikleri projeleri hazırladıkları panolarla anlattı.

Rotary 2440. Bölge Guvernörü Nedim Atilla dünyadaki en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Rotary’nin dünyanın farklı bölgelerinde yapılan etkinliklerinin başında gelen “Tanıtım Günleri” Bursa’da yapılıyor. Rotaryenler çok değerli işler yapıyorlar, bu çalışmaları halka anlatabilmek bizler için çok önemli diye konuştu.

 2440. Bölge 2. Grup Guvernör Yrd. Serkan Ürkmez ise Rotary, Rotaract, Interact Kulüplerimizin yaptıkları çalışmaların tanıtımını yapıyoruz. Toplum birliklerimiz bizlerle birlikte. Yaptığımız projeleri paylaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Demirtaş Rotary Kulübü Tanıtım Günleri Komite Başkanı Hande Tüfekçioğlu ise Bursa’da topluma fayda sağlamaya odaklanan projelere imza attıklarını ancak bu çalışmaları halka tam olarak anlatamadıklarını belirtti. Tüfekçioğlu, toplumun her kesimini bilgilendirmek için yapılan etkinliğin önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.   

Rotary’nin dünya genelinde fayda yaratmak üzere belirleyip, projeler ürettiği 7 öncelikli alan içinde; hastalıkların önlenmesi ve tedavisi, temiz su ve hijyen, anne ve çocuk sağlığı, temel eğitim ve okuryazarlık, toplumsal ve ekonomik kalkınma, çevreyi koruma ve destekleme, barış ve anlaşmazlıkların çözümü başlıkları bulunuyor. Buna ek olarak özellikle bu dönem Rotary, toplumsal cinsiyet eşitliği, gerçek gıda, sürdürülebilir dünya, organ bağışı başlıkları altında da çok sayıda projeye imza attı. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan yaklaşımıyla, gençler, çocuklar, ihtiyaç sahipleri gibi çok geniş bir yelpaze için hizmet üretme çabasında olan Rotary, “farkındalık yaratmak” anlamında da sorumluluk üstleniyor. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.