TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BURSA LÖDER ÇOCUKLAR ile ATAMIZI ANDI

BURSA LÖDER destekleri ile Sabahattin Gazioğlu tarafından yapılan ve Uludağ Üniversitesi’ne bağışlanan Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi‘nde tedavi gören çocuklar 10 Kasım ‘da ATATÜRK’ü andılar.  Op.Dr. Fatma AKALP tarafından anlatılan Atatürk hikayelerini dinlediler.

Haber Giriş Tarihi: 11.11.2022 15:45
Haber Güncellenme Tarihi: 11.11.2022 15:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
BURSA LÖDER  ÇOCUKLAR ile ATAMIZI ANDI

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ ATAMIZI ANDILAR

Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi‘nde tedavi gören çocuklar ve ailelerinin dinlediği Atatürk söyleşisi dinleyicilerin beğenisini topladı.Akalp, Atatürk’ün çocuklara olan güvenini ve sevgisini örneklerle aktardı. Kendisinin de geçirdiği hastalık süresinden de örnekler veren Fatma Akalp , anlattıkları ile çocuklara ve ailelere umut oldu.

Bursa LÖDER Başkan Yardımcısı Özgür İde Acarbabacan, söyleşi için Op.Dr. Fatma AKALP ‘e dernek adına hazırlanan bir plaket takdim ederek çocuklara yaptığı bilgilendirme ve moral için çok teşekkür etti.

Dernek hakkında bilgi veren Acarbabacan, BURSA LÖDER “27 yıldır Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümlerini destekleyen, tedavi gören hasta ve ailelerine yardım amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Hastalara ve ailelerine maddi, manevi ve sosyal destek sağlamak, daha iyi koşullarda tedavi olabilmesi için projeler üretmek  ve toplumumuzu çocukluk çağı kanserleri ile ilgili doğru bilgilendirmek  amacıyla kurulan BURSA LÖDER, Rahime Gazioğlu Bursa Lösemili Çocuklar Hasta Konukevi’nde 9 yılda 60.000’den fazla hasta yakınının konaklamasına imkan sunmuştur. Marmara Bölgesi’nin en büyük kök hücre merkezi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi ve Kök Hücre Nakil Hastanesi BURSA LÖDER tarafından desteklenmektedir.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.