TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ESRA İNHANLI: “KADIN GÜCÜNÜ TÜM DÜNYADA GÖSTERMİŞ VE GÖSTERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.”

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi Başkanı Esra İnhanlı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü nedeniyle yayınlandığı mesajda, “kadın; barışçı, birleştirici, yönetici ve yaratıcı gücünü kullanarak sahada, şantiyede, tasarımda, üretimde, denetimde kısacası emeğin olduğu her yerde ve hayatın her anında, “o iş erkek işi” diyenlere, “kadındır yapamaz, gücü yetmez” diye dayatanlara meydan okumuş, gücünü tüm dünyada göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 08:29
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 08:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
ESRA İNHANLI: “KADIN GÜCÜNÜ TÜM DÜNYADA GÖSTERMİŞ VE GÖSTERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.”

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi Başkanı Esra İnhanlı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İnhanlı’nın yayınlandığı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere 1957 yılında kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği mücadelede çıkan yangında ölen işçi kadınların, haklarının kazanılması ve kadınların birlikteliğinin başlangıcı olan bu gün, 1977 yılında da Birleşmiş Milletler tarafından ‘Kadın Hakları ve Uluslararası

Barış Günü’ olarak kabul edilmiştir. Geçen süre zarfında bugün geldiğimiz noktada kadın; barışçı, birleştirici, yönetici ve yaratıcı gücünü kullanarak sahada, şantiyede, tasarımda, üretimde, denetimde kısacası emeğin olduğu her yerde ve hayatın her anında, “o iş erkek işi” diyenlere, “kadındır yapamaz, gücü yetmez” diye dayatanlara meydan okumuş, gücünü tüm dünyada göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Başta sektörümüzdeki ve üyelerimiz arasında bulunan kadın meslektaşlarımızın olmak üzere ülkemizdeki tüm dünyadaki kadınların ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.