Hava Durumu

Google Türkiye'de 15. yılını kutluyor

Türkiye ekonomisine 15 yılda 150 milyar TL katkı, 1,4 milyon kişilik istihdam sağlayan Google, Türkiye'de 15. yılını kutluyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2021 13:11
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2021 13:11
https://www.kadinveekonomi.com
Google Türkiye'de 15. yılını kutluyor

İSTANBUL (İGFA) -  "Dijitalleşme Yolculuğunda Türkiye'nin Yanında Olmak" misyonuyla çalışmalarını sürdüren Google Türkiye ofisi, 15 yıldır kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak, onları bilgilendirmek ve geliştirmek için pandemi süreci de dahil olmak üzere ekonomi, eğitim ve kültür alanlarında yerel ihtiyaca yönelik birçok proje ve ürün geliştirdi.

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu, şirketin Türkiye'deki 15 yılını değerlendirdi. Toplantıda Google Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Sırma Süren, Google Türkiye Kamu İşleri Müdürleri Erkan Kaptan ve Zeynep Güven de şirketin Türkiye'de bugüne kadar Türkiye ekonomisine yaptığı katkılar, gençlere yönelik uygulamalar, pandemi süresince KOBİ'lerin dijitalleşmesi için geliştirdiği projeler, sanata destekleri hakkında bilgiler verdi.

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu, Google'ın Türkiye'ye bugüne kadar verdiği ekonomik katkıları olduğunu belirterek,  Türkiye'nin dijital ekonomisine katkı sağlayarak dünyanın içinde bulunduğu dijital dönüşüm rüzgarında ülkenin de yerini almasına destek olduklarını söyledi. "Google Arama, Görüntüleme, Alışveriş, YouTube, Google Haritalar, Google Benim İşletmem, G Suite, Google Bulut Platformu, Android, Google Play ve diğer Google uygulama ve inisiyatiflerinden oluşan Google tarafından desteklenen Türkiye'deki dijital ekonominin milli gelir içerisindeki payı yüzde 4'ü aşarak 150 milyar TL'ye ulaştı" diyen Keteloğlu, "2023 yılında bu payın yüzde 4,7 seviyelerine ulaşacağını öngörüyoruz. Bugüne kadar toplam 1,4 milyon kişilik istihdam yaratan bu dijital ekosistemin Türkiye ekonomisine katkısının 5 yıl içinde 2 kattan daha fazla artacağını düşünüyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.