TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hayatımızı İyileştirmeye Nereden Başlayalım?

Savaş, ekonomik kriz, kayıplar, zorluklar içindeki hayatta dengemizi nasıl koruruz? Hayatın gerekliliklerini nasıl yerine getirebiliriz? Ruh-beden-zihin sağlığı dengesini sağlamaya nereden başlamalı? Meyra İlknur Mısır Farkındalık Atölyesi “Duygu ve Beden Farkındalığı Söyleşisi” ile bu konuda paylaşımda bulundu. Farkındalık Koçu ve yazar Meyra İlknur Mısır “Ruh bizi tamamlayan şey. Hepimiz korku, kaygı, endişe yaşıyoruz. Ruhumuzda açılan yaraları iyileştirebiliriz. Yaşadıklarımız karşısında birilerini suçlamak yerine duygularımıza odaklanabiliriz. Duygularımızın farkına varmazsak başıboş varlık gibi bizi etkilerler. İnsan kendini anlamadan karşısındakini anlayamaz. Başkalarını kendi bakış açısıyla yorumlar” dedi. İnsanın dünyaya kendini keşfetmek için geldiğini söyleyen Mısır, ruhumuza kulak asmadığımız takdirde bedenimizin hastalanarak bize işaret verdiğini vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 09:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Hayatımızı İyileştirmeye Nereden Başlayalım?

Sağlıklı Yaşam ve Pilates Eğitmeni Bule Şahin ise beslenme alışkanlığımızın yaşamımız üzerindeki hayati önemine dikkat çekti. Şahin, “Paketli gıdalardan uzak durarak, doğru beslenerek, beden saatimizle uyumlu alışkanlıklar edinerek, düzenli egzersiz yaparak, doğru nefes alarak, uyku düzenimize dikkat ederek, sabah ve akşam saatlerinde bedenimizi esneterek yaşam kalitemizi önemli oranda arttırabiliriz” dedi. Bule Şahin, düzenli ve yeterli beslenme ile egzersiz yapmanın yaşam boyu korunması gerektiğine işaret ederek günlük yaşamda yapılabilecek basit egzersiz örneklerini uygulamalı olarak gösterdi.

29 Mart Salı akşamı Bursa Workinton’da gerçekleşen etkinlik soru cevap bölümü ve yazar Meyra İlknur Mısır’ın “Pusula” adlı kitabını katılımcılar için imzalaması ile sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.