TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

KADIN GİRİŞİMCİLER ULUTEK TEKNOLOJİ SAHNESİNDE

Üniversite-sanayi iş birliği alanında önemli çalışmalara imza atan ULUTEK Teknopark, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Teknoloji Sahnesi’nde 6 kadın girişimcinin başarı hikâyelerini paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2022 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
KADIN GİRİŞİMCİLER ULUTEK TEKNOLOJİ SAHNESİNDE

ULUTEK Teknopark tarafından düzenlenen Teknoloji Sahnesi etkinliğinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadın girişimciler, başarı hikâyeleri katılımcılarla paylaştı. Çevrimiçi etkinlikte Prof. Dr. Seda Özmutlu, Prof. Dr. Gülşah Çeçener, Funda Ergin, Sibel Kuzgun Akın, Yeşim Erbakan ve Zuhal Soyaslan konuşmacı olarak yer aldı. Başarılı girişimciler hikâyelerini aktarırken, özellikle gençlere yönelik önemli tavsiyelerde bulundu.

AKADEMİSYEN SAYIMIZ, BATI ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Kadınlara verilen değeri göstermek için bir günün asla yeterli olmayacağını dile getiren ULUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile farkındalık yarattık. Birbirinden başarılı kadın girişimcilerimizi konuk ederek, onların tecrübe ve tavsiyeleriyle özellikle genç kadınlarımıza yol gösterici olmalarını amaçlıyoruz. Dikkatimizi çeken bir diğer konu ise kadın akademisyen sayımızda yaşanan artış... Bazı bölümlerde değişiklik gösterse de Türkiye’de kadın akademisyen oranımız, yüzde 45 seviyelerinde. Bu oran, Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD’nin kadın akademisyen oranının üzerinde” açıklamasını yaptı. Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eden Karagöz, ULUTEK bünyesinde çalışan kadınlara çiçek takdim etti.

‘YETER Kİ İSTEYELİM’

Panele konuşmacı olarak; Yöneylem Bilgi Sistemleri’nden Prof. Dr. Seda Özmutlu, Argen Biyoteknoloji’den Prof. Dr. Gülşah Çeçener, EGT Kontrol Teknolojileri’nden Funda Ergin, Yakamoz Yazılım’dan Sibel Kuzgun Akın, Monitor Digital’den Yeşim Erbakan ve Nota Yazılım’dan Zuhal Soyaslan katıldı. Başarı hikâyelerini katılımcılarla paylaşan konuşmacılar, girişimcilik yolculuklarını anlattı. Genç kadınlara yönelik tavsiyelerini de aktaran katılımcılar, ‘Kadınız, güçlüyüz. Yeter ki isteyelim’ mesajını verdi. Erkek egemen iş dünyasında herkes için adil ve refah ortamın ancak kadının katkısıyla olabileceğini belirten katılımcılar, “Erkeklere göre mücadele gücümüz yüksek, birçok işi aynı anda yapabilme kabiliyetimiz var. Bizler düştükçe daha güçlü kalkmasını bilenler olarak önceliklerimizi belirler ve yılmadan mücadele ederiz” görüşünü dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.