TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadınlara araç bakım eğitimi

Bursa'da Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde ‘Yolda Kalma Güvende Kal’ sloganıyla kadın sürücülere ‘Araç Tamir ve Bakım Eğitimi’ veriliyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2022 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2022 12:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Kadınlara araç bakım eğitimi

BURSA (İGFA) - ‘Yolda Kalma Güvende Kal’ sloganıyla kadın sürücülere verilen ‘Araç Tamir ve Bakım Eğitimi’nde Yıldırımlı kadınlar, lastik değişiminden zincir takmaya, araç periyodik bakımından basit arızalara, yağ değişiminden motor suyu kontrolüne kadar tüm günlük haftalık ve aylık araç bakımlarını hem teorik hem de uygulamalı olarak öğrenme imkânı buluyorlar.

Eğitim sayesinde kadın sürücülerin araçlarının bakımlarını kendilerinin yapabileceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kadınların sosyal hayatın içinde güçlü bir şekilde yer alması için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Bu kapsamda kadın sürücülerimize yönelik ‘Yolda Kalma Güvende Kal’  başlığı altında araç bakım eğitimi hayata geçirdik. Kursun ilk etabında, İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından güvenli araç kullanımı için sürücü davranışlarının geliştirilmesi, trafik güvenliği, trafik kurallarıyla ilgili mevzuat, trafik adabı, etik değerler, sürüş psikolojisi, sürücünün iş sağlığı ve güvenliği, araç bakım kontrolü, ulaşımda enerji verimliliği ve zaman yönetimi konularında kursiyerlere 15 saatlik teorik eğitim verildi. Kadınlarımıza yönelik bu tarz eğitimleri artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.