TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğrenci ile iş dünyasını buluşturan ‘BUÜ Kariyer Fuarı’ başladı

Bursa Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER)tarafından düzenlenen ‘Kariyer Fuarı’ başladı. Türkiye’nin önde gelen 38 firmasının stant açtığı etkinliğe öğrenciler akın etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2022 15:23
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2022 15:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Öğrenci ile iş dünyasını buluşturan ‘BUÜ Kariyer Fuarı’ başladı

11-12 Mayıs tarihleri arasında devam edecek fuara konuşmacı olarak katılacak şirket yöneticileri deneyimlerini öğrencilere aktaracak. 2 gün sürecek etkinlikte staj ve iş başvuruları da kabul edilecek. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış törenine BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, KARMER Müdürü Dr. Öğr. Ü. Memet Zencirkıran, akademisyenler, firma temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İŞ DÜNYASINA AÇILAN İLK KAPI

Fuarın açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, 2 gün boyunca devam edecek etkinliğin öğrenciler açısından büyük fırsatlar doğurabileceğinin altını çizdi. Son yıllarda klasik eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra farklı yöntemlerin de geliştirildiğine işaret eden Prof. Dr. A. Saim Kılavuz; “Öğrencilere artık sadece eğitim vermek yetmiyor. Kaliteli bir mezuniyet dönemi için çocukların iş dünyasına daha nitelikli hazırlanması gerekiyor. Yetiştirici ve deneyim kazandırıcı bir faaliyet olarak öğrencilerimizi sektör temsilcileriyle bir araya getirmeye gayret ediyoruz. Bunu mezuniyet öncesi yapmaya gayret ediyoruz. Öğrencinin eğitim-öğretim döneminde böylesi etkinliklerin içinde olması, bu havayı soluması onlar için büyük avantajlar sağlıyor” diye konuştu

PANDEMİNİN İZLERİ TÜM HIZIYLA SİLİNİYOR

Pandemi sürecinin ilk etapta eğitim-öğretim süreçlerinde ciddi sıkıntılar meydana getirdiğini söyleyen Rektör Kılavuz; “Üniversitemizde de ilk anda bir takım bocalamalar yaşandı. Ancak Üniversitemiz ve Kariyer Merkezimiz bu krizi kısa süre içerisinde fırsata çevirmeyi başarabildi. Şimdi artık faaliyetlerimiz pandemi öncesinden çok daha ileri düzeyde devam ediyor. 2 gün boyunca devam edecek Kariyer Fuarı da bu etkinliklerimize güzel bir örnek olacak. Emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyor, tüm katılımcılara da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT

KARMER Müdürü Dr. Öğr. Ü. Memet Zencirkıran ise Kariyer Fuarı’nın amacının öğrencilerle sektör temsilcilerini bir araya getirmek olduğunu belirtti. Öğrencilerin part-time, tam süreli çalışma ve staj etkinlikleri sürecinde firmalarla temas kurmalarını amaçladıklarını belirten Mehmet Zencirkıran; “Fuarımıza departman müdürleri, insan kaynakları müdürleri ve yöneticiler başta olmak üzere çok sayıda sektör temsilcisinden katılım var. Öğrencilerle birebir ilgileniyorlar. Öğrencilerimiz burada normal koşullarda ulaşamayacağı yetkililerle temas kurabiliyor ve her türlü konuyu sorabiliyor. Önceki yıllarda fuarda kurduğu temaslar sayesinde iş sahibi olan veya staj yapma imkânı bulan çok sayıda öğrencimiz oldu. Yerel, ulusal ve uluslararası olmak üzere toplam 38 firma, fuarımızda stant açtı. Öğrencilerle özel sektörün bir araya gelmesinde çok önemli rol oynayan bir fuar olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Fuarın ilk gününde ‘Uluslararası Şirketlerde Başarılı Kariyer İçin Yapılması Gerekenler’ ve ‘Dijitalleşme ve Çalışma Hayatı’ konulu iki farklı oturum düzenlendi. Etkinliğin son gününde ise ‘Nasıl Bir Stajyer ve Çalışan Arıyoruz?’ ile ‘Mülakat Simülasyonu: Doğru Bilinen Yanlışlar’ oturumları gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.