TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şehzan Seçen CEO olarak atandı

Orallar Grup Şirketleri’nin Yönetim Danışmanı olan Şehzan SEÇEN, İnsitü Yeşil Teknolojiler Şirketi’nin CEO’su olarak atandı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2023 17:51
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2023 17:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Şehzan Seçen CEO olarak atandı

Orallar Grup Şirketlerinin en yenisi olan İnsitü Yeşil Teknolojiler Şirketinin dört yıl önce başlayan endüstriyel kenevir yetiştirme macerası, bugün  hem teknoloji, hem dermokozmetik, hem tıbbi ve aromatik bitki ekstraktları, hem de gıda alanında faaliyet gösteren iş modeline sahip multidisipliner bir şirket haline getirdi.

Bu süreci üç buçuk yıldır Orallar Grup Şirketleri’nin yönetim danışmanı olan, finans sektöründe 10 yıllık üst düzey yönetici deneyimi ve 15 yıllık üst düzey yönetici gelişim programı ve yönetim danışmanlığı deneyimi olan Sayın Şehzan SEÇEN ile yürüttü.

Endüstriyel kenevirin hangi ürüne evrileceği, yatırım süreçlerinin planlanması, iş modelinin oluşturulması, hedef pazar tayini, marka konumlandırma süreçlerini yöneten Şehzan Seçen;   5 Aralık 2023 tarihi itibariyle şirketin CEO‘su olarak atandı.

Şehzan Seçen “İnsitü Yeşil Teknolojiler sadece ekstrakt, dermokozmetik, gıda ürünleri üreten bir merkez değil, adından da anlaşılacağı üzere yeşil dönüşüm, bilim, bilgi, teknoloji, medeniyet, istihdam üreten bir kimliğe sahip olan şirketin öncelikli hedefleri  

  • Dermokozmetik ürünlerimizin ve bitki ekstraktlarının yurt içi ve yurt dışı satışlarının başlaması (Aralık 2023)       
  • İnsitü Yeşil Kadınlar Kooperatifi’nin Kurulması (Ocak 2024)       
  • Süperkritik Ekstraksiyon Sistem kapasitesini arttırmak için yeni yatırımların hayata geçmesi (2024 -2025)       
  • Anlaşmalı tarım modelinin uygulanmaya başlanması (2024)       
  • Gıda alanında yatırımların son ürüne evrilmesi (2024 ikinci yarı)       
  • Endüstriyel kenevirin atıklarının kompozit malzemelere dönüşmesine dair yatırım ortaklıkları (2024)       
  • Profesyoneller için çalışılmak istenen şirket olmak (2025) olacaktır” dedi

Şeçen; Yeşil Altın olarak tanımladığı mucizevi bitki endüstriyel kenevir ile ilgili toplumsal bilincin artmasına, katma değerinin fark edilmesine  katkı sağlamak, farklı sektörlerin ilgi ve dikkatini çekerek  de iş ortaklıklarımızı geliştirmeyi değerli buluyoruz.  Endüstriyel kenevir sektörünün büyümesini destekliyor ve bu yeni sektörün en önemli oyuncularından biri olmayı amaçlıyoruz. Çünkü biz doğaya ve topluma fayda üretmek için yola çıktık. Hedeflerimize ulaşmak için de emin adımlarla ilerliyoruz.  dedi.

 

 

 

ŞEHZAN SEÇEN ÖZGEÇMİŞ

Şehzan Seçen 1973 yılında Aydın’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini İzmir Çamlaraltı Koleji’nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi’ni, ardından Altındağ Belediye Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimi tamamladı. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans yapan Seçen, özel sektörde 10 yıl satış ve pazarlama organizasyonlarında üst düzey yöneticilik ve kurum içi eğitmenlik yaptı.

Ardından 2 yıla yakın bir süre finans sektörü profesyonellerine MASAK, Vergi ve Sosyal Güvenlik Sistemleri hakkında eğitimler verdikten sonra 2010 yılında, 99 Eğitim & Danışmanlık şirketini kurdu.

Üst düzey yöneticilere liderlik alanında mentorluk, şirketlere ise iletişim, liderlik, değişim, strateji oluşturma ve pazarlama konularında eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri verdi. Seçen; 3,5 yıldır Orallar Grup Şirketleri’nin yönetim danışmanlığını yapmaktadır.

Seçen, ayrıca BALKANTÜRKSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, BALKANTÜRK AKADEMİ Kurucu Başkanı, evli ve 2 çocuk annesidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.