TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tchibo 'nun kadın işgücüne bakışı

Tchibo Türkiye olarak üreten, çalışan, hayata değer katan kadınların, başarı odaklı organizasyonlardaki rolüne inanıyoruz. Bu nedenle fırsat eşitliğini önceliğimiz olarak görüyoruz. Eşitlik ilkesini kurum kültürümüzün en değerli ögelerinden biri kabul ediyor, kadınların iş dünyasında katılımcı bir portre oluşturması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda global merkezimizin vizyon ve stratejisini destekleyen İnsan Kaynakları politikası uyguluyoruz. 2022 Ocak ayı itibarıyla 424 olan toplam çalışan sayımız 190’ı erkek, 234’ü ise kadın çalışma arkadaşlarımızdan oluşuyor. Çalışan sayılarımızdan da anlaşılacağı üzere istihdam yönetimimizde cinsiyet dağılımını ve eşitliğini gözetmek önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2022 13:57
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2022 13:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Tchibo 'nun  kadın işgücüne bakışı

Aynı dengeyi orta ve üst yönetim kademelerinde de korumaya özen gösteriyoruz. Ocak 2022 itibarıyla 49 orta kademe yöneticimizin 25’i kadınlardan oluşuyor. Toplam 6 kişi olan üst kademe yöneticilerimizin yüzde 50’sini kadın yöneticilerimiz oluşturuyor.

Kadın işgücünün artırılması konusunda şirket bünyemizde gösterdiğimiz hassasiyeti, sektörümüzdeki farkındalığı ve bilinci artırmak için kullanmayı da kendimize görev ediniyoruz.  Hem kendi çalışmalarımızın sürekliliğini sağlamak hem de sektöre destek sağlamak amacıyla derneklerde aktif çalışmalarda bulunuyoruz.

Yetenekli kadın işgücünü perakende ve tüketici sektörüne çekmek ve sektördeki kadın liderlerin sayısını artırmak misyonu ile hareket eden LEAD Network Türkiye Derneği’nin kurumsal üyeleri arasında yer alıyoruz.

Uzun yıllardır LEAD Network Türkiye Derneği’nde aktif görev alan Tchibo Pazarlama ve Ürün Direktörümüz Ceyda Kaptan, son iki yıldır da başkan yardımcısı olarak derneğin yönetim kurulunda ve kadın işgücünün sektöre kazandırılmasına, perakende ve hızlı tüketim sektörlerindeki üst düzey kadın istihdamının artmasına öncülük ediyor. Tchibo Türkiye’nin çalışanları da derneğin gelişim ve eğitim faaliyetlerinden doğrudan faydalanıyor, sektörel tecrübelerini sektörde yeni kadın liderler gelişmesi yönünde kullanıyorlar.

Bu konuya verdiğimiz önemin sonucu olarak LEAD Network bünyesinde yönetici düzeyinde kadın çalışan oranına ilişkin iki yılda bir yapılan Diversity Score Card (Çeşitlilik Skor Kartı) Araştırması’nda Tchibo Türkiye olarak perakende ve tüketici ürünleri alanında birincilik ödülüne sahip olduk.  Üst düzey çalışan kadın yönetici oranımızla da bu alanda sektör birincisi olduğumuzu memnuniyetle ifade edebiliriz.

Ayrıca kadınların iş gücüne katılımı ile ilgili önemli ve özel bir istihdam yöntemini hayata geçiriyoruz. Bu yöntem ile uzun yıllar mağazacılık başta olmak üzere farklı alanlarda çalışmış ya da hiç iş hayatında yer almamış orta ve ileri yaştaki kadınların iş yaşamında yer bulmaları amacı ile kendilerinin gücünü ve potansiyellerini mağazalarımızın istihdamında aktif olarak değerlendiriyoruz.

Tchibo olarak kadınların niteliksel becerilerinin iş dünyasına sağlayacağı katma değeri çok önemsiyor, katılımcı bir iş dünyası için kadınların iş gücünde yer almasının belirleyici olduğunu biliyoruz. Gelişen dünyanın değişen prensipleri içinde kadın potansiyelinin daha iyi noktaya taşınacağına inanıyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.