TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meryem Boz Spor Akademi'den yeni bir farkındalık hareketi

VakıfBank'ın başarılı milli voleybolcusu Meryem Boz tarafından kurulan "Meryem Boz Spor Akademi", bünyesinde gerçekleştirdiği farkındalık hareketlerine bir yenisini "Kars Can Dostları" Derneği üyeleri ile beraber gerçekleştirecek.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2022 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 14:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Meryem Boz Spor Akademi'den yeni bir farkındalık hareketi

VakıfBank'ın başarılı milli voleybolcusu Meryem Boz tarafından kurulan "Meryem Boz Spor Akademi", bünyesinde gerçekleştirdiği farkındalık hareketlerine bir yenisini "Kars Can Dostları" Derneği üyeleri ile beraber gerçekleştirecek.
 

Milli voleybolcu tarafından kurulan Meryem Boz Spor Akademi, kız çocuklarının spor aracılığı ile sağlıklı ve geleceğe umutla bakan bireyler olması ve toplumda daha güçlü olarak yer almaları için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Akademi olarak yalnızca çocuklara voleybol eğitimi vermediklerini, aynı zamanda onların gelecekte hangi meslek grubunda olurlarsa olsunlar, öncelikle topluma yararlı birer birey, kadın - erkek eşitliğini ön planda tutan, ayakları yere sağlam basan ve özgüveni yüksek insanlar olmalarını amaçladıklarını belirten Meryem Boz, akademinin kurumsal yapısı içerisinde de yaptıkları farkındalık hareketleri ile bünyelerindeki sporculara örnek olmaya çalıştıklarını belirtti.
 

Şimdiki projesini "Kars Can Dostları" derneği üyeleriyle gerçekleştireceğini dile getiren Boz, sokak hayvanlarının bakım, yiyecek ve yaşam alanlarıyla ilgili çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Bugüne kadar saha antrenmanları haricinde, çocukların mental olarak gelişimi, sağlıklı beslenme önerileri hakkında projeler üreten akademi ayrıca Dünya Hayvanları Koruma Günü, 43'üncü İstanbul Maratonu Sanal Koşusu'nda Darüşşafakalı çocukların eğitimine destek, kadına yönelik şiddetin son bulması için çalışmalar, toplumda yer alan herkesin eşit olduğuna inanarak engelli bireylerin toplumdaki yeri ve down sendromlu çocuklara dikkat çekmek için farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.