TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Binali Yıldırım'dan 'enflasyon' açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Yüksek enflasyon diye bir sorunumuz var, bunun da en büyük mağduru sabit gelirli insanlardır. Ama ister tarım ister sanayide üretenler mutlaka karşılığını alıyor. Erzincan, Sivas, Kars'a da gittim; her tarafta üretici memnun, çünkü enflasyon olsa bile ürünü de o derece para ediyor" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2023 15:41
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2023 15:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Binali Yıldırım'dan 'enflasyon' açıklaması

'MEVSİMLER İÇ İÇE GİRDİ'

Son yıllardaki iklim değişikliğinin bu sene daha derinden hissedildiğini anlatan Yıldırım, "Geçen hafta Erzincan'daydım. Erzincan, Antalya'dan daha sıcak. Bu çok görülen bir şey değil. Mevsimler iç içe girdi. Kış yaza kaldı, yaz sonbahara kaldı. Gelecek nesiller için en önemli meselelerden biri haline geliyor. Tabii şartlar ne olursa olsun; gıdaya ihtiyaç birinci önceliğini koruyor. Fidecilik, örtü altı üretim Antalya havzasının her tarafında maşallah yaygın şekilde yapılıyor. Toplam tarımsal üretim de 50 milyar lira. Antalya; hakikaten üreten, fazlasıyla da diğer illerimizi besleyen bir şehrimiz" diye konuştu.

'MİLLETİMİZ 'YOLA DEVAM' DEDİ'

AK Parti'nin 22'nci kuruluş yıl dönümü ve 21 yıllık iktidar süreci ve karşılaştıkları zorluklardan da bahseden Yıldırım, "Yakın zamanda bir seçim gerçekleştirildi. Milletimiz, 14 Mayıs'ta Meclis'te bizi açık ara birinci yaptı. Ve cumhurbaşkanlığında biraz, 300 bin oy eksiğimiz kaldı, onu da 28 Mayıs tamamladı. Milletimiz, 'Yola devam' dedi. Milletin verdiği mesaj, 'Recep Tayyip Erdoğan'a güveniyoruz. Bu ülkeyi her türlü zor şartlardan bundan sonra da çıkaracak olan kendisidir; Recep Tayyip Erdoğan'dır' dedi. Karşısındaki rakibe güvenmemiştir. Yönetim erkini kendisine teslim etmiştir. Bunun için milletimize ne kadar şükran duysak azdır" dedi.

'ENFLASYONLA MÜCADELE BİRİNCİ KONU'

​Son dönemde yaşanan Covid-19 salgını, Ukrayna-Rusya savaşı ve Türkiye'nin 6 Şubat'ta 11 ilde 13 milyon nüfusu etkileyen deprem felaketlerine dikkat çeken Yıldırım, bu 3 olayın büyük krizler olduğunu kaydetti. Geçen yıl çiftçilere, 'Deliler gibi ekin, pişman olmayacaksınız' dediğini hatırlatan Yıldırım, "Nitekim herkes ekti, alın teri, el emeğinin karşılığını gördü. Şunu bilmenizi istiyorum; yüksek enflasyon diye bir sorunumuz var, bunun da en büyük mağduru sabit gelirli insanlardır. Ama ister tarım ister sanayide üretenler mutlaka karşılığını alıyor. Erzincan, Sivas, Kars'a da gittim; her tarafta üretici memnun, çünkü enflasyon olsa bile ürünü de o derece para ediyor. Sabit gelirlinin yükünü de hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz. 3 yıllık ekonomi programımız açıklandı ve enflasyonla mücadelede birinci konu olarak gündeme oturdu. Önümüzdeki senenin ortalarında enflasyonda gözle görülür gerilemeye şahit olacağız. İnşallah enflasyonun tek haneli olduğu yıllar olacak. İnşallah öngörülmedik başka bir gelişme olmazsa bunu başaracağımıza inanıyoruz. Siz ekmeye biçmeye, üretmeye devam edin, inşallah bunun karşılığını alacaksınız" diye konuştu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.