TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Binali Yıldırım tarih verdi: Emekliye ara zam için AK Parti'den müjde üstüne müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memur, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine verdiği ara zam sinyalinin ardından AK Parti'den müjde üstüne müjde geliyor. AK Partili Binali Yıldırım, emekliye ara zam için tarih verdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2023 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2023 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Binali Yıldırım tarih verdi: Emekliye ara zam için AK Parti'den müjde üstüne müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, geçtiğimiz günlerde memur, SGK ve Bağ-Kur emeklileri için müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün memurlara yapılacak zam oranını örnek vererek, "Emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" demişti. Erdoğan'ın açıklamalarının ardından AK Parti'den müjde üstüne müjde geliyor. AK Parti Grup Başkanı Abdullar Güler'in ardından bir açıklama da AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, emekli maaşında yapılacak düzenlemeye ilişkin tarih verdi.

A Haber canlı yayınında milyonlarca emeklinin beklediği maaş zammına ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Emekli maaşında ciddi bir iyileştirme olacak" dedi. 1 Ekim'de açılacak Meclisi işaret eden Yıldırım, "Emekli maaşında ciddi bir iyileştirme olacak.Meclis açılır açılmaz emekli maaşı çalışması yapılacak" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'ın konuşmasından diğer satır başları ise şöyle:

"BÜYÜMENİN ANAHTARI GÜVEN VE İSTİKRAR

Türkiye'nin bütçe büyüklüğü yani milli geliri 1 trilyon 58 milyar dolar. 2023 yılı için gerçekleşecek durum bu. Önümüzdeki sene bu 1 trilyon 200 milyar dolar olabilir. Öyle öngörülüyor. Bu ölçülere göre şu anda 12 bin 310 dolar kişi başına düşüyor. 2024'te de 13 bin dolar kişi başı gelir olacak.

Türkiye'nin kuruluşu olan 1923 ile 2002 arası büyüme ortalaması 4,7 iken AK Parti döneminde 2002 ila 2020 arasında büyüme ortalaması 5,4 olarak gerçekleşmiştir. Eğer Türkiye yüzyıl boyunca 4.7 yerine 5.4 büyüseydi milli gelirimiz 2 trilyon doların üzerine çıkıyor. Kişi başına düşen gelirde 25-26 bin dolar olacaktı. Güven ve istikrar tılsımlı 2 kelimedir. Büyümenin anahtarı budur, AK Parti'nin yaptığı da budur. Bu AK Parti'nin kerameti değil milletin AK Parti'ye yüklediği bir misyondur.

ENFLASYON TEK HANEYE İNECEK

Enflasyon hükümetimizin 1. önceliğidir. 2024'ün 2. yarısından itibaren kalıcı olarak inecek. Düşüşü göreceğiz. Hedefimiz enflasyonun tekrar kontrol edilebilir tek haneli oranlara düşürmektir. Ekonomi yönetimi bunun için çalışıyor ve işinin ehli insanlar. Orta Vadeli Plan var ve şekillendirdiler. Çalışma bitti ve eylülde açıklanacak. Enflasyon ortada vadede kontrol altına alınacak ve tek haneye inecek."

ERDOĞAN ZAM İÇİN İPUCUNU VERDİ

Emekli maaşlarını 2 bin 500'den 7 bin 500'e kadar çıkarmış olsak da yüksek enflasyon karşısında yetersi kaldı. En düşük memur maaşı 2 katına çıktı, asgari ücret 11 bin 400 TL oldu. Burada en düşük emekli maaşı alan vatandaşlarımız zayıf kaldı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan da ipuçlarını verdi. Benim edindiğim bilgilere göre de Meclis açılır açılmaz özellikle emekliler için 7 bin 500 TL alanlar başta olmak üzere bütün emeklilerle ilgili ciddi bir iyileştirme yapılacak."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.