TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kurban pazarında IBAN dönemi!

Bu yıl müşterilerinden, sahte parayla dolandırıcılığa karşı IBAN üzerinden ödeme yapmalarını istediğini dile getiren Yayla, "Onlar da 'IBAN'dan başımıza bir iş gelir.' diyor. Ama biz de burada sahte para olduğundan dolayı 'IBAN'dan gönderin, kurban bedeli yazın, bir şey olmaz.' diyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2024 17:48
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2024 17:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Kurban pazarında IBAN dönemi!

"GİRDİ MALİYETLERİ YÜKSEK"

Besici İsa Danacı da Çubuk'tan geldiğini, her sene kurban satışının iyi olduğunu ancak bu yıl biraz durgun geçtiğini söyledi.

Pazara 600 küçükbaş hayvanla geldiğini anlatan Danacı, "Kurbanlıklarımızı Ankara halkı için getirdik. Onlar için buradayız. Şu aşamada bizim 100'e yakın satışımız var ama bekliyoruz" dedi.

Kurbanlıkların belli bir değeri ve emeği olduğunu dile getiren Danacı, "Girdi maliyetleri yüksek. Dolayısıyla buradaki masraflarımız, bakıcı arkadaşlarımızın masrafları eklendiğinde bir kasap ücreti gibi olmuyor" diye konuştu.

Danacı, küçükbaş hayvanlarının fiyatının, ağırlığına ve yaşına göre değiştiğini kaydetti.

Büyükbaş hayvanlarını Çankırı'dan getiren besici Ercan Gülle, çadırdaki 28 hayvandan 8'ini sattığını söyledi.

Vatandaşların kurbanlık almak için henüz beklediğini ifade eden Gülle, hafta sonu pazarın daha yoğun olacağını belirtti.

Gülle, kurban bedelinin IBAN üzerinden gönderilmesinin, sahte parayla dolandırıcılığa karşı kendileri için iyi olduğunu vurguladı.

PAZARIN EN AĞIRI 1 TON

Kars'ın Kağızman ilçesinden gelen, yaklaşık 1 tonla pazardaki en ağır kurbanlığın sahibi besici Emrah Bulut da 50 büyükbaş hayvanından 35'ini sattığını bildirdi.

Yaklaşık 15 gün önce pazara geldiğini anlatan Bulut, yoğunluğun ilk günlerde güzel olduğunu ancak artık vatandaşların son zamanı beklediğini kaydetti.

Yem fiyatlarının yüksek olduğunu ifade eden Bulut, "Bundan dolayı biz de piyasayı düşüremiyoruz. Daha doğrusu maliyetler yüksek olduğu için ucuza veremiyoruz. Pazar günü hayvan bedellerinin düşeceğini umut ediyorlar, biz de o gün daha iyi olacağını umut ediyoruz" dedi.

Bulut, yaklaşık 1 ton gelen kurbanlığını ise 212 bin liradan sattığını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.