TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Temmuz ayı için yeşil ışık yakıldı! Maaşlar artacak mı?

Temmuz ayında asgari ücrette bir artış olup olmayacağı konusu gündemdeki yerini yavaş yavaş almaya başladı. Bilindiği üzere her yıl Aralık ayında asgari ücret görüşmeleri yapılıyor ve 4. toplantı sonunda ücret vatandaşlara duyuruluyor. Ülkemizde 7.1 milyona yakın asgari ücretli çalışan bulunuyor. Temmuz ayı için yeni hesaplamalar da yapılmaya devam ediyor. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin canlı yayında konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Şimdi asgari ücretin ne kadar olacağı merak ediliyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2022 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2022 10:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Temmuz ayı için yeşil ışık yakıldı! Maaşlar artacak mı?

Temmuz ayında asgari ücrette bir artış olup olmayacağı konusu gündemdeki yerini yavaş yavaş almaya başladı. Bilindiği üzere her yıl Aralık ayında asgari ücret görüşmeleri yapılıyor ve 4. toplantı sonunda ücret vatandaşlara duyuruluyor. Ülkemizde 7.1 milyona yakın asgari ücretli çalışan bulunuyor. Temmuz ayı için yeni hesaplamalar da yapılmaya devam ediyor. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin canlı yayında konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Şimdi asgari ücretin ne kadar olacağı merak ediliyor.

Temmuz ayı için yeşil ışık yakıldı maaşlar %32 artacak! Asgari ücret zam tablosu ortaya çıkıyor. Doğrudan 7 milyon kişiyi ilgilendiren ve dolaylı yoldan milyonlarca çalışanın maaşının belirlenmesinde önemli bir etken olan asgari ücretle ilgili önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin asgari ücretle ilgili dikkat çekecek bir açıklama yaptı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin asgari ücret zammı hakkında "Bakanlarımızın bu konu hakkında çalışmalar yaptığını biliyorum. Çalışıyor arkadaşlarımız." dedi. Zengin ayrıca "En azından bunun ne getireceği, nasıl bir maliyeti olacağı yönündeki çalışmaları bakanlıklarımız yapıyor." sözleriyle konuşmasına devam etti.

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin somut bir şey söylemeyi doğru bulmadığını da ifade etti.

4 AYLIK ENFLASYON ORANI BELLİ OLDU

TÜİK, Aralık ayında 686,95 olan TÜFE endeksinin Nisan ayı ile birlikte 904,79'a çıktığını açıkladı. Bu durumda 4 aylık enflasyon oranını yüzde 31,71 olarak kayıtlara geçti.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Eğer tahminler gerçekleşir ve asgari ücrete %32 oranında zam yapılırsa maaşlarda ciddi bir artış yaşanacak.

Son bilgiler ışığında, 1.360 TL üzeri zam yapılacağı son tahminler arasında yer alıyor.

Geçen yıl 2022 yılında olacak asgari ücret 2.825 TL'den 4.253 TL'ye çıkarılmıştı. Böylece maaşlarda yüzde 50 oranında bir artış yaşanmıştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.