TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ben Seçerim Derneği Bursa Buluşması

Temsiliyet ve katılımın her alanında kadınların varlığını, eşitliğini ve etkinliğini arttırmak için çalışan Ben Seçerim Derneği, Bursa iş dünyasından çok sayıda kadınla bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2022 15:40
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2022 16:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Ben Seçerim Derneği Bursa Buluşması

Bursa iş dünyasının yakından tanıdığı ve geçmiş dönem milletvekilliği ile şehrimizi temsil eden Sena Kaleli'nin yönetim kurulu üyesi olarak yer aldığı Ben Seçerim Derneği Bursa buluşmasında çok sayıda Bursalı kadını bir araya getirdi.

Kadınların sesini duyurabilmesi, siyasette, sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal alanlarda var olmas, sayıları ile etkinliklerinin arttırılması için bir araya geldiklerini belirten Sena Kaleli " Bursa'daki kadınların  başarılarına tanık oldum ve onlara yürekten inanıyorum. Kadınların gücü yeter, kadın isterse herşeyi başarır" dedi.

Ben Seçerim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilden Bayazıt; "11 sene siyaset hayatında yer aldım ama bazı şeylerin değişmediğini gördüm ve siyasetin içinde ve dışında yer alan kadınların bir araya gelmesi gerektiği düşüncesi ile yola çıktım " diyerek sözlerine başladı. Bizim 2 amacımız var diyen Bayazıt; "siyasette mücadele ve çarptığımız duvarların kaldırılması, hatta sadece kadın olmamız yüzünden yaşadıklarımızın artık bitmesi. Kadınlar ve erkekler eşit ve eşit davranışları hak ediyorlar. Yıllarca siyasette 'oraya bir kadın yakışır' kararı sonrası kadın aday seçildi, artık bu mantık değişmeli ve tüm siyasetçiler eşit değerlendirmeye tabi tutulmalı. Bu gün derneğimizin 1. Kuruluş yıldönümü. Bir yılda ülkemizin farklı bölgelerinden kadınlarla bir araya geldik ve büyük bir aile olmaya başladık. Kısa zamanda çok yol aldık. Hep birlikte başarıya ulaşıp siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında kadının sayısını arttıracağımıza inanıyoruz dedi.


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.