TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

DOSABSİAD, DİLBİRDER ve Gürsu Belediyesi arasında ‘Gençlerde Beceri ve Girişimcilik Odaklı Projelerin Desteklenmesi Protokolü’ imzalandı. DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, “Girişimcilik ekosistemini yaygınlaştırmak için her türlü iş birliğine açığız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2022 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2022 15:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD), Bir Dil Bir Hayat Uluslararası Girişimcilik Derneği (DİLBİRDER) ve Gürsu Belediyesi arasında ‘Gençlerde Beceri ve Girişimcilik Odaklı Projelerin Desteklenmesi Protokolü’ imzalandı. Protokolle girişimcilik ekosisteminin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

ÇEVİKEL: HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, DİLBİRDER Başkanı Bennur Karaburun ve Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yıldırım ile imzaladığı protokolle gençlerin yeni dünya düzenine hızla adapte olmasının amaçlandığını belirterek “Özellikle yeşil çevre ve dijitalleşme konusunda gençlerimize yol gösterici olmalıyız. Ürettiği projelerle dünyaya örnek olacak gençlerimiz var ve biz bu gençleri doğru konumlandırabilirsek birçok markayı dünyaya armağan etmiş oluruz. Su ayakizi, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm konularına uzun yıllardır önem veriyor ve bu alanda yatırımları artırarak sürdürüyoruz. Gençlerimizi de bu alanlarda düşünmeye, sorumluluk almaya ve proje üretmeye teşvik etmek istiyoruz. Gençlere her türlü destek ve katkıyı sağlamaya hazırız” diye konuştu.

GENÇLERİN VİZYONU DEĞİŞECEK

DİLBİRDER Başkanı Bennur Karaburun da “Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük öneme sahip olan gençlerimizin farkındalıkları artırılarak bilinçlendirilmesini amaçlıyoruz. Gençlerimiz girişimcilik vizyonu etrafında bir araya gelmeli ve ortaya çıkacak sonuçlar desteklenmeli” dedi. Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yıldırım da “Belediye olarak, kendi işini kurmak isteyen girişimcileri desteklemeye yönelik çalışmaları çok önemsiyoruz. Gençlerimizin becerilerini artırmalarına katkı sunarken girişimcilik odaklı projelerin desteklenmesi noktasında iş birliklerine hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.