TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GÜÇLÜ TÜRKİYE, ANCAK GÜÇLÜ KADINLARLA MÜMKÜN

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 04.09.2023 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 04.09.2023 10:01
https://www.kadinveekonomi.com
GÜÇLÜ TÜRKİYE, ANCAK GÜÇLÜ KADINLARLA MÜMKÜN

Ziyarette dernekleri hakkında bilgiler veren BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır, kadınların iş yaşamındaki konumlarını güçlendirip, başarılarını desteklemek amacıyla kurulan derneğin ilk günden bu yana önemli çalışma ve projelere imza attığını belirtti. Kadınların, fırsat verildiğinde çok büyük başarılara imza attıklarının altını çizen Şeyda Şençayır, “Bursamız’da ve ülkemizde farklı konumlarda, farklı işlerde iş kadınları çok güzel işler başarıyor. Ekonomimize, iş ve sosyal yaşantımıza güç ve estetik katıyorlar. Bizler de BUİKAD üyeleri olarak kadınların iş yaşamlarında önlerini daha fazla açabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız ve sosyal faaliyetlerimiz örnek gösteriliyor, BUİKAD ailemiz gittikçe büyüyor. ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yüzlerce Güçlü İş Kadını’ mottosuyla çalışıyoruz. Bu yolda bizlere destek veren herkese ve tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların Bursa’ya ve Türkiye’ye kattığı değeri takdirle takip ettiklerini söyledi. Çalışma yaşındaki toplam nüfusun yarısını oluşturan kadınların etkin olarak katılmadığı bir ekonominin sağlıklı büyüyemeyeceğini belirlen Dündar, “Güçlü Türkiye, ancak güçlü kadınlarla mümkün olacaktır. 20 yılda kadınların eğitim oranı yüzde 70’den yüzde 88’e çıktı, iş gücüne katılım düzeyleri de yüzde 27’den yüzde 36’ya yükseldi. İstihdamdaki kadın sayısı ise 6 milyondan 10.5 milyona ulaştı. Bu rakamlar da1 (1).JPG adlı eki önizle

1 (1).JPG

507 KB

ha da iyiye gidecek” diye konuştu. Osmangazi Belediyesi’nin kadınlara yönelik faaliyetlerine ilişkin bilgi de veren Dündar, kadınların ekonomiye katılımı yönündeki çalışmaları desteklediklerini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.