TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Bolat: İhracatımız son 20 yılda 7 kat arttı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Necmettin Erbakan Üniversitesinin Ahmet Keleşoğlu Yerleşkesi'nde düzenlenen Akademik Yıl Açılış Töreni'nde, Gazze'de dünyanın gözleri önünde başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere 5 binin üzerinde Filistinli'nin katledildiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2023 14:42
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2023 14:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Bakan Bolat: İhracatımız son 20 yılda 7 kat arttı

"ARTIK OYUN KURUCU BİR ÜLKE DURUMUNDAYIZ"

Bakan Bolat, Türkiye'nin dünyada saygı duyulan, etkili, güçlü bir ülke imajına sahip olduğunu vurguladı.Dünya Ticaret Örgütü Başkanının da Hindistan'da kendisine övgüde bulunduğunu belirten Bolat, "'Sizin ülkeniz çok güçlü, saygın, bize lütfen yardım edin de Dünya Ticaret Örgütü görüşmelerinde anlaşmalar için mesafe almaya çalışalım. Büyük bir çıkmaz var.' diye söylemişti. Artık oyun kurucu bir ülke durumundayız. Birbirimizi sever ve saygı duyarsak, ülkemizi seversek, disiplinli ve sistematik çalışırsak, yeniliklere açık olursak, öz güvenimizi artırırsak ve ekip çalışması yaparsak, milli değerlerimize, tarihi mirasımıza sahip çıkarsak çok daha başarılı, güçlü bir Türkiye'yi birlikte yapacağız." dedi.

"İHRACATIMIZIN YÜZDE 45'İNİ GELİŞMİŞ ÜLKELERE YAPIYORUZ"

Bolat, Türkiye Yüzyılı'nın gençlerin omuzlarında yükseleceğine işaret ederek şunları söyledi: "Eskiden bize, 'Siz onu yapamazsınız, bunu yapamazsınız. Biz size satalım.' derlerdi ama hamdolsun prangaları kırdık, öz güvenimiz tam, her şeyi yapabiliyoruz. İş dünyasında 41 yıl çalışmış biri olarak iftiharla söylüyorum; 200'ün üzerinde ülkeye 11 bin 500 kalem ürün satıyoruz. İhracatımız da son 20 yılda 7 kat arttı. Bu anlamda ihracatımızın yüzde 45'ini de gelişmiş, zengin ülkelere yapıyoruz. Amerika, Kanada, İngiltere'yi kattığımızda ihracatımızın yüzde 60'ından fazlasını bu ülkelere yapıyoruz. Demek ki kaliteli ve rekabetçi fiyatlarda yapıp satabiliyoruz ki adamlar alıyor. Benden almaya mecbur değil. Gider başka ülkeden de alabilir. O anlamda başarılarımızla da iftihar edelim ama yetinmeyelim daha iyisini yapmaya çalışalım inşallah."

Bolat, Necmettin Erbakan Üniversitesinin son yıllarda gösterdiği başarıyı mutlulukla takip ettiğini dile getirdi. Bakan Bolat, öğrencilere, "Gençler için Meslek Sırları ve Kariyer Yönetimi" başlığı altında akademik yıl açılış dersi verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.