TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursalı SGK Uzmanı Özgür Erdursun o tarihi işaret etti:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden yararlanamayanlar kademeli emeklilik haberlerini takipte. Peki kademeli emeklilik çıkacak mı? Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun kademeli emeklilikle ilgili son bilgileri paylaştı. Erdursun Bahar Feyzan'ın Youtube kanalında yaptığı açıklamada şu ifadelerini kullandı:

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 13:50
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 13:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Bursalı SGK Uzmanı Özgür Erdursun o tarihi işaret etti:

"EYT'LİLERLE AYNI YASAL HAKKIN VERİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

9 Eylül'de sigortalı olduysa kadınsa 58, erkekse 60 yaşını bekle. Yani birine yaş yok birine 58-60 yaş. Bu olmaz yani.Ama bunun için EYT'lilerle aynı yasal hakkı verirlerse bu mümkün olacak bir durum değil. Hiç kimse bu emekli aylıklarını veremez. Türkiye batar zaten.

"1999'DAN SONRA SİGORTALI OLANLARIN EMEKLİLİK YAŞLARI BİR MİKTAR GERİYE ÇEKİLEBİLİR"

"9 Eylül 1999'dan sonra sigortalı olanların emeklilik yaşları bir miktar geriye doğru çekilebilir. EYT'de olduğu gibi yaş olmadan emeklilik diye bir şey olamaz. Artık bundan sonra mümkün değil ama bir kademeyle öne çekilebilir. Bu yapılacaktır da ama kısa vadede beklemiyorum."

ERDURSUN KADEMELİ EMEKLİLİK İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ İŞARET ETTİ

"Bir yasal hak verilir. Kısa vadede bu hakkın hemen verileceğini düşünmüyorum ama bir sonraki Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde en önemli konulardan bir tanesi olur. Bu seçimde siyasilerin gündemindeyse bir dahaki seçimde daha fazla gündem olur."

"Daha çok Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde gündem oluyor. Bir de birkaç seneye kadar ülke ekonomisi toparlanır bu durumda olan kişiler de haklı taleplerini daha rahat bir şekilde yaparlar. 'Mevcut hükümet normal emeklisine neredeyse aylıklarına artış yapamıyor, size mi hak verecekler!' gibi bir durum oldu şu anda."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.