TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dev akaryakıt şirketinden kapatma kararı!

Hem Türkiye'de hem de dünyada elektrikli araçlara olan talep artışı birçok şirkette de değişikliğe neden oluyor. Enerji şirketi Shell, önümüzdeki 2 yıl içerisinde 500 perakende satış noktasının kapatılacağını duyurdu. Shell Plc, bu adımın, elektrikli araç cihazlarına olan talebi karşılamak amacıyla atıldığını belirterek son enerji geçiş stratejisi olarak duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2024 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 13:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Dev akaryakıt şirketinden kapatma kararı!

500 TESİS SATILIYOR

Müşterilerin ihtiyaçlarındaki değişimi göz önüne alan Shell, uyum sağlamak amacıyla perakende ağının genişletilmiş şarj ve kolaylık hizmetleriyle güçlendirileceğini söyledi. 2024 ve 2025 yıllarında her yıl yaklaşık 500 tesis satma planı olduklarını duyuran Shell toplamda 1000 şubesini kapatacak.

Londra merkezli şirket, elektrikli araçların şarj ihtiyacını karşılanması amacıyla kamuya açık şarj cihazlarını arttırmaya odaklanacaklarını duyurdu. Bu sayının mevcut 54.000'den 10 yıl içerisinde 200 bine çıkartmayı amaçlayan şirket Çin ve Avrupa'da talebin hızla arttığını belirterek bu bölgelerde şarj istasyonlarının yaygınlaştırılacağını açıkladı.

SIFIR EMİSYON TAAHHÜDÜ VERDİ

Elektrikli araçlar ile birlikte hizmette genişlemeye giden Shell, veya daha fazla bir getiri oranı bekliyor. Perakende satış noktalarının satılması hakkında henüz net Bir açıklamada bulunmayan Shell, üretim ve yenilenebilir enerji bölümü başkanı Huibert Vigeveno, yılda 500 satış noktasının Satışa çıkarılmasının %4'lük bir kısma denk geldiğini söyledi.

Geçiş stratejisinde güncellemeye giden Shell, önümüzdeki 10 yıl içerisinde karbon emisyon hedefini düşürerek 2050 yılı için net sıfır emisyon taahhüdü verdi. Bunun yanı sıra 2030 yılına kadar petrol kullanımından kaynaklanan müşteri emisyonlarında da ve %20 oranında düşüş beklediklerini duyurdu.

TÜRKİYE'DE BİNDEN FAZLA ŞUBESİ BULUNUYOR

Türkiye'de 1150 şubesi bulunan Shell yeni kararı ile birlikte değişime gidiyor. Şer ürünlerinin bir çoğunu ulaşım sektöründe kullanırken satılan ürünlerin %20'sinin yanmayan yağlayıcılar ile birlikte kimyasal gibi enerji dışı maddelerden oluştuğu düşünülüyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.