TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Emekliye bayram ikramiyesi sonrası yeni müjdeler yolda!

Kabine toplantısının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, emekliye verilecek 3 bin TL bayram ikramiyesinin hesaplara yatacağı tarihle ilgili konuşurken, "Yasa meclisten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz. Ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 15:23
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 15:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Emekliye bayram ikramiyesi sonrası yeni müjdeler yolda!

EMEKLİLERE YENİ DESTEKLER YOLDA
Emeklilere verilecek yeni desteklerle ilgili de çalışmaların sürdüğünü aktaran Bakan Işıkhan, "İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak. Emekliler yılıyla ilgili yeni desteklerimiz olacak.. Çalışmalar devam ediyor." dedi.

SSK VE BAĞ-KUR'LULARIN PRİM GÜNÜ EŞİTLENECEK Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, SSK ve Bağ-Kurluların prim gününün eşitlenmesi ve bu düzenleme ile beraber Bağ-Kurlulara erken emekliliğin yolunun açılmasıyla ilgili de konuştu. Bakan Işıkhan konuyla ilgili olarak "Orta vadeli planlarımızın arasındaydı. Düzenleme içine alacağız tabi. İstihdamı arttırmak, kayıt dışılığını azaltmak bizim en önemli hedeflerimiz arasında." dedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİM NE KADAR ALACAK?

DUL VE YETİMLERE ÖZEL İKRAMİYE

SGK, bayram ikramiyesini dosya bazında veriyor, bu da her emeklinin 3 bin lira ikramiye alacağı anlamına geliyor. Ancak, dul ve yetimlere ödenen miktar, alınan aylık oranına göre belirleniyor. Örneğin, vefat eden eşinden dolayı yüzde 50 dul aylığı alan bir kişi 1.500 lira, yüzde 25 yetim aylığı alan bir çocuk 750 lira alacak. Yüzde 75 oranında aylık alan dul bireyler ise 2.250 lira ikramiye alacaklar.

SÜREKLİ İŞ GÖREMEZLİK GELİRİ ALANLARA ÖZEL İKRAMİYE

İş kazası veya meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremezlik geliri alanlar için de bayram ikramiyesi var. Kayıp oranı yüzde 25 olanlara 750 lira, yüzde 45 olanlara ise 1.350 lira ödenecek.

BİRDEN FAZLA AYLIK ALANLARA UYGULAMA

Birden fazla dosyadan aylık alan vatandaşlar için, daha yüksek aylık oranına sahip dosya baz alınacak. Hem kendi emekli aylığı olan hem de vefat eden eşinden yüzde 50 ölüm aylığı alan bir kişi, sadece kendi emekli aylığı üzerinden 3 bin lira alacak..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.