TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Otoparkta yüksek fiyatla karşılaşırsanız ne yapmalısınız?

İstanbul'daki fiyatlar gündem olmaya devam ediyor. Son konuşulan zamlar ise otopark ücretlerinde oldu. Bazı yerlerde 2 saate kadar 340 lira istendiği 24 saat kalsa 1000 lira verilmesi gerektiği belirtildi. Vatandaşın isyan ettiği konuyla ilgili Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2024 16:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Otoparkta yüksek fiyatla karşılaşırsanız ne yapmalısınız?

"NEDEN BÖYLE?"

Temel nedenlerden biri İmar Kanunu Otopark Yönetmeliğine göre, uzun yıllardır yürürlükte bu, her binadan otopark yeri yapması veya harcı ödemesi isteniyor. Bu yönetmelikte o otopark harcının başka bir yere kullanılmasına izin vermez ve o binanın altına ücretsiz otopark tahsis edilir. Hani nerede ücretsiz otopark yaptı belediyelerimiz. Hiçbir yerde yapılmadı.

"BELEDİYELER DEĞNEKÇİLİK Mİ YAPIYOR?"

Bazı ilçelerimize ara sokaklara bakıyorum, büyükşehirin İSPARK tabelası dikmediği yerlere de ilçe belediyesi tabela dikiyor. Büyükşehir ne kadarsa o da aynı fiyata veriyor. Biraz insaf değnekçilik mi yapıyor bizim belediyelerimiz.

"BİR MAAŞ GİDİYOR"

3 defa gidip park etse günde 200 liradan 600 lira. 25 gün gitse pazar günleri hariç, ortaya çıkacak rakam asgari ücreti götürüyor. Asgari ücretle çalışan bir insanda çocuğunun sünnetinden gelen parayla araba alabiliyor.

"FİYAT ASMALARI LAZIM"

İkinci neden başıboşluk. Belediye burayı rant kapısı olarak görüyor. Tarife komisyonuna fiyat belirleyin diyorlar. Bugün eğlence yerlerine gidildiğinde lüks yerlerde valeler bekliyor. Ne kadar fiyat alacak bilmiyorsunuz. Fiyat asmaları lazım. Ceza gerekiyor eğer fiyat yoksa.

"GELDİLER 1 SAAT İÇİN 200 LİRA ALDILAR? NE YAPMALIYIZ?"

Benim yöntemim şu; ben o civarda en yakında İSPARK ne yazıyorsa benim ödediğim paranın farkını isterim. 200 lira aldı benden İSPARK'TA saatlik 52 lira ise ben o aradaki farkı isterim. Ödenmesi için Tüketici Hakem Heyetine'de internet üzerinden başvuruda bulunurum. Fiyat bulundurmadığı için de Ticaret Bakanlığı'na şikayet ederim. Fiyat varsa orada hak iddia edemiyoruz. Etiket olmaması fahiş fiyatla karşılaştığımız bizi güçlü kılar. Fiyat varsa yapacak bir şey yok.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.