TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

1 BAŞKA TİYATRO 2023 SEZONUNDA DA BURSA LÖDER İÇİN OYNADI

1 Başka Tiyatro her sene olduğu gibi, bu yılda Bursa LÖDER (Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği) için on gece oyunlarını sergileyecekler. Beyaz Merdiven adlı oyun da Bursa LÖDER Başkan Yardımcısı Özgür İde Acarbabacan ve Yönetim Kurulu Üyesi Güler Uğurlu Altınel’de rol alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2023 15:47
Haber Güncellenme Tarihi: 09.06.2023 15:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
1 BAŞKA TİYATRO 2023 SEZONUNDA DA BURSA LÖDER İÇİN OYNADI

 Bir insan dünya hayatındaki bakış açısının genişlediği her zaman diliminde , aslında Bilinç Merdiveni’nin bir basamağından daha çıkar. Merdivenin zirvesindeki bilgi kütüphanesine ulaşmak için attığı her adımda yaşadığı özel bir serüvendir.

Beyaz Merdiven; Bilgi kütüphanesine ulaşanların ve ulaşamayanların, hipnozdan çıkanların ve çıkamayanların serüvenini bizlere anlatıyor.

1 Başka Tiyatro, çeşitli iş kollarında aktif iş hayatları olan, bunun yanında tiyatroya gönül vermiş bir grup sanatseverin bir araya gelmesi ile tamamen sosyal sorumluluk projeleri adına oyunlarını sahneleyen, hiçbir ticari kazancı olmayan bir tiyatro topluluğudur.

1 Başka Tiyatro 7. sezonlarında, 6. oyunları, “Beyaz Merdiven” ile yine sanat ve iyiliği bir araya getiriyor.

Bursa LÖDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  aynı zamanda oyunun yönetmen yardımcılığını da yapan Özgür İde Acarbabacan; Bu yıl Bursa LÖDER için on gece oyunlarını sergileyecek tiyatro ekibi her zaman Bursa LÖDER’in yanında olduklarını tekrar gösterdiler” diyerek tüm ekibe teşekkürlerini iletti.

1BaşkaTiyatro’dan Elif Epiri’nin kaleme aldığı Beyaz Merdiven isimli  eser 7-8 Haziran’da Bursa LÖDER için Yeni Dünya Sahnesinde sergilendi.

Oyun sonrası tüm ekibe tek tek teşekkür eden BURSA LÖDER Başkanı Prof. Dr.Adalet Meral Güneş “her zaman yanımızda olan bu gönlü güzel gruba ve bu geceye gelerek çocuklarımızın tedavisine destek olan siz kıymetli misafirlerimize teşekkürü bir borç bilirim “dedi

“28 yıldır Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümlerini destekleyen, hastalara ve ailelerine maddi, manevi ve sosyal destek sağlamak, daha iyi koşullarda tedavi olabilmeleri için projeler üretmek  ve toplumu çocukluk çağı kanserleri ile ilgili doğru bilgilendirmek  amacıyla kurulan LÖDER,in Bursa halkının destekleri ile ayakta kaldığını dile getiren GÜNEŞ, çok sayıda çocuğun tedavisinde çalışıyoruz, bu zorlu süreçte ailelerine de destek oluyoruz. Bizim her zaman yanımızda olan 1 Başka Tiyatro’ya da sanatla hayırseverliği birleştirdikleri için bir kez daha teşekkür etmek isterim“ dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.