TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BUİKAD 13. İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri sahiplerini buldu

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 13.sü gerçekleştirilen ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’ sahiplerini buldu. Yılın en başarılı iş kadını Sevginar Baştekin seçilirken, Bursa’da Yılın En Başarılı İş Kadını Ödülü ise Sevda Keskin Gülmez’e verildi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2022 08:21
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2022 08:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
BUİKAD 13. İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri sahiplerini buldu

BUİKAD’ın 13 yıldır geleneksel olarak düzenlediği İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri dağıtıldı. Sheraton Bursa Otel’de gerçekleştirilen etkinliğe Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım katıldı. Kent protokolü, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının temsilcileri ise büyük bir ilgi gösterdi. Programın açılış töreninde konuşan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, 15 yıldır yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmaya gayret ettiklerini söyledi.

Dernek olarak hayata geçirdikleri tüm projelerin sürdürülebilir olması için özel bir çaba gösterdiklerini vurgulayan Başkan Oya Eroğlu; “13 yıldır ara vermeden yaptığımız Noktalama Projesi ile Üniversite öğrencisi genç kızların emin adımlarla iş hayatına hazırlanmasını amaçladık. Koçluk eğitimleri almış gönüllü BUİKAD üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesinin 3. ve 4. sınıfında okuyan kız öğrencilerine koçluk yaparak kariyer planlamalarında destek olmuş, bu Proje ile on yılda 500 den fazla kız öğrenciye ulaştık. ILO ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler; projesinin Bursa paydaşlığını üstlendik. 150 kadın girişimciye mentörlük yaptık. Bunlardan 22’si kendi işini kurdu. Hali hazırda 3 Avrupa Birliği Projesi’ne ortaklık yapıyoruz. Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olarak; BUSİAD ve Yeşim Tekstil ile birlikte Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun kurulmasına öncülük ettik” dedi.

“İLHAM VEREN KADINLARI VE ONLARA DEĞER VEREN KURUMLARI ÖDÜLLENDİRİYORUZ”

Dernek olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 13 yıldır aralıksız olarak İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri etkinliğini gerçekleştirdiklerini kaydeden Eroğlu; “2016 yılında ulusala açılan ödül töreninde; teknoloji, bilim, sağlık, sanayi, ekonomi, sanat ve spor gibi iş yaşamının her alanında hizmet ve eserleriyle önemli katkılarda bulunmuş ve ilham veren kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışan, kadına değer veren kurum ve şirketler ödüllendirilmektedir. BUİKAD’ın amacı; ödül alan kişi ve kuruluşların başarılarının vurgulanması ve motive edilmesinin yanı sıra, bu alanda farkındalık yaratarak örnek olmalarını sağlamaktır. Ödül verilecek kişi ve kuruluşlar yarattığı toplumsal, ekonomik ve sosyal fayda açısından titizlikle araştırılmakta, ilham veren ve başarıları ile örnek olan kişi ve kurumlar belirlenmektedir. Toplam 8 kategoride verilen ödüller için ödül sahiplerini de bu anlamda yürekten tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

‘Buikad 13. İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri’ törenine katılan Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç yaptığı konuşmada, “Kadınların umudunu yeşertip büyük Türkiye’yi kadınlarla birlikte inşa etmek üzere çıktığımız bu yolda tüm girişimci kadınlarımıza ulaşmak hedefindeyiz.” dedi. İş gücü ve çalışma hayatında kadının önemine vurgu yapan  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , yeni dünya düzeninde kalkınmanın yerelden başladığının altını çizdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptığı konuşmada, Bursa’da 40’a yakin kadin kooperatifinin olduğunu belediye olarak  desteklerini artarak sürdüreceklerini belirtirken, BTSO Başkanı İbrahim Burkay “Özellikle kadın girişimcilerinin merkezde olduğu kalkınma modeliyle Türkiye gelişecektir. 200 milyon TL üzeri bir sermaye ile girişim sermayesi fonu kuruyoruz. Girişimci kadınların fikirlerinin değere dönüşmesinde etkili olacak.” şeklinde konuştu.

YILIN EN BAŞARILILARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ulusal kategoride Yılın Başarılı İş Kadını Sevginar Baştekin seçildi. Yılın Fark Yaratan Kadını Ödülü Ebru Baybara Demir ’in oldu. Yerel kategoride Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi Ülkü Özcan seçilirken, Yılın Kadını Destekleyen Şirketi Ödülü ise Rollmech Automotive firmasına verildi.

Bursa’da Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülü ise Nurşen Sanver’ın oldu. Bursa’nın Başarılı İş Kadını Ödülü Sevda Keskin Gülmez’e verildi. BUİKAD Özel Ödülü’ne ise BURSA LÖDER ve KAGİDEM olmak üzere bu sene 2 değerli kurum layık görüldü.

Geceye sponsor olan AKKA KALIP ENJEKSİYON, HEPŞEN ERGİNAKIN ACTİONCOACH, İZMAKPAR, ÖMER KUMOVA İNŞAAT, MEKLAS OTOMOTİV, SEGER, SİSTEM GLOBAL ve SOYKİM ‘e teşekkür plaketleri BUİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.