TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Global Compact Türkiye Genel Kurulu Düzenlendi

Global Compact Türkiye’nin 10. Olağan Genel Kurul toplantısı, 25 Mart 2022 tarihinde InterContinental Hotel’de gerçekleşti. Toplantıya, UN Global Compact’in Türkiye’deki imzacıları ve paydaşları katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2022 12:21
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2022 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Global Compact Türkiye Genel Kurulu Düzenlendi

Toplantı Divan Heyetinin kurulması ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü’nün açılış konuşmasıyla başladı. 2021 yılı faaliyetleri ve 2022 yılı planları sunuldu. Çalışma Grubu Eşbaşkanları da yapılan faaliyetler ve elde edilen başarılarla ilgili kısa değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı bütçe onayı, 2021 Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ibrasıyla devam etti. Genel Kurul Toplantısı’nda, Global Compact Türkiye’nin dernekleşmesi ve mevcut yönetim kurulunun bir yıl süreyle göreve devam etmesi kararı alındı.

Global Compact Türkiye Ahmet Dördüncü, “UN Global Compact tüm yerel ağlarının bağımsız, şeffaf, hesap verebilir ve kendi ayakları üzerinde duran kurumlar olmasını teşvik ediyor. Yönetim kurullarından ise bu yolun adımlarını belirlemesi bekleniyor. UN Global Compact’in stratejik hedefi çerçevesinde bizlerden beklenen yol haritasını Yönetim Kurulumuzda değerlendirdik. Global Compact Türkiye’nin faaliyetlerine ayrı bir tüzel kişilik olarak devam edebilecek birikime sahip olduğunu gördük. UN Global Compact Merkez Ofisi ve ev sahibimiz TÜSİAD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Global Compact Türkiye’yi bir sene içinde bağımsız bir dernek haline getirme kararı aldığımızı sizlere bildirmekten mutluluk duyuyorum.”dedi.

Ahmet Dördüncü, özverili katkılarından dolayı tüm Yönetim Kurulu üyelerine, 2013 yılında bu yana Global Compact Türkiye’ye ev sahipliği yapan ve her türlü desteği sağlayan TÜSİAD’a ve tüm katkılarından dolayı UN Global Compact üyelerine teşekkür etti.

Global Compact Türkiye 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 2021-2022 döneminde Türkiye’den UN Global Compact’e katılan kurumlar için düzenlenen İmza Töreni ile son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.