TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YENİ BAŞKAN ESRA İNHANLI

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi 11. Dönem Olağan Genel Kurulu, Karaman Dernekler Yerleşkesi'nde gerçekleşti. Tek liste ile yapılan olağan genel kurulda Esra İnhanlı, oy birliğiyle Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nin yeni başkanı seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2022 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2022 12:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
YENİ BAŞKAN ESRA İNHANLI

Karaman Dernekler Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi 11. Dönem Olağan Genel Kurulu’na; AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ülkü Mercan Küçükkayalar, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şirin Rodoplu’nun yanı sıra çok sayıda dernek üyesi ve davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Olağan genel kurulu açılışında konuşan Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nin mevcut Başkanı Oktay Altun, “Sürekli çoğalıyoruz, dernek yönetimimiz daha da genişledi ve daha da kapsamlı oldu. Odalarımızla birlikte doğru bir çalışma içinde bulunduk ve belediyelerde toplantılar yaptık. Toplantılarda sistemi nasıl düzeltebiliriz, eksiklikler neler diyerek, bunlarla ilgili çalışmalar yaptık. Güzel çalışmalar yaptık ve meyvesini verdi. Bundan önceki başkanlara da teşekkür ediyorum çünkü onlarında emeği var. Emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Altun’un ardından bir selamlama konuşması yapan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ise, “Bugün gerçekleştirilecek olan Yapı Denetim Kuruluşları Birliği'nin 11. Genel Kurulu'nun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşaat sektörü söz konusu olunca yirmi yılı aşkın süreden beri yapı denetimlerin bu sektördeki önemi gerçekten yoğun. Burada binlerce mühendis ve mimarın bünyelerinde barındırıyor. Ülkenin dördüncü büyük şehir ve ekonomik anlamda mesleğimizin en büyük üçüncü iş hacminin olduğu şehir. Hep beraber görüşlerimizi ortaya koyup her konuya çözüm bulabileceğimize inanıyorum.  Görevi devreden başkan ve yönetimine teşekkür ediyorum. Görevi devralacak başkan ve yönetimine, hayırlı olmasını temenni ediyorum ve yapacakları çalışmalardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ESRA İNHANLI OY BİRLİĞİYLE YENİ BAŞKAN

BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, İMO Bursa Şubesi Başkanı Ülkü Mercan Küçükkayalar’ın da yaptığı selamlama konuşmalarının ardından genel kurulun ikinci kısmına geçildi. Faaliyet Raporu, Denetim Raporu, Gelir-Gider tablosunun okunması ve ibra edilmesinin ardından seçime gidildi.

Tek listeyle yapılan ve açık oylamayla gerçekleştirilen seçimde Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nin yeni başkanı oy birliğiyle Esra İnhanlı oldu.

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nin ilk kadın başkanı olmanın heyecanını ve mutluluğunu birlikte yaşadığını belirten Esra İnhanlı, “"Biz, 4708 Sayılı Yasa ile Bakanlık yarı özel firmalarız. Dolayısıyla bu çerçevede hizmetlerimizi veriyoruz. 4708 Sayılı Yasa'nın aksayan taraflarını ve üyelerimize daha fayda sağlaması noktasında çabamızı yeni dönemde de devam ettireceğiz” dedi.

“YENİ DÖNEMDE YENİ PROJELERLE GELİYORUZ”

“Bireysel olarak Bursa bazında yaptığımız çalışmalar, İl Müdürlükleri, belediyeler, odalar nezdinde, denetçilerimizin, personellerimizin eğitimleri için ciddi çalışmalarımız olacak” diyen Esra İnhanlı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bakanlık nezdinde Ankara üzerinde mevzuat çalışmalarında başlattığımız çalışmaların devamının takipçisi olacağız. Sektörün daha iyi, daha güvenilir bir noktaya taşımak en büyük amacımız. Ekip arkadaşlarımla birlikte bu süreci çok iyi yöneteceğimizi düşünüyorum. Çünkü hepsi çöl hevesli, motive ve enerjileri çok yüksek. Bana desteklerini çok iyi hissediyorum.. Yoğun, güzel, bol çalışmalı bir dönem bizi bekliyor diye düşünüyorum"

YENİ YÖNETİM

Esra İnhanlı’nın başkanlığında Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nde oluşan yeni yönetimde şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Yusuf Kıroğlu, Serdal Aktaş, Sezen Kor, Taner Orman, Emir Özen, Resul Zengil,

Yönetim Yedek Üyeler: Fatih Özçınar, Ahmet Turan, Tugay Bacakoğlu, İbrahim Hacıoğlu, İsmail Cem Küçük, Cüneyt Adıyaman, Fırat Yılmaz

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.