TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YILDIRIM BAYEZİD ROTARY'DEN KIZ ÖĞRENCİLERE EĞİTİM PROGRAMI; HAYATIMA SAHİP ÇIKIYORUM

Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çağdaş Eğitim Kooperatifi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Ekim ayında başlayacak olan "HAYATIMA SAHİP ÇIKIYORUM" isimli eğitim projesi, lise ve üniversite düzeyindeki kız öğrencilerin, duygusal - düşünsel düzenleme ile kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2021 14:12
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2021 14:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
YILDIRIM BAYEZİD ROTARY'DEN  KIZ ÖĞRENCİLERE EĞİTİM PROGRAMI;  HAYATIMA SAHİP ÇIKIYORUM

29 yıldır toplumun her kesimi için fayda yaratan projeleriyle adından söz ettiren Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü, kız öğrenciler için hayata geçireceği kapsamlı eğitim projesi ile geleceğe hazırlanan gençlere ışık olacak yeni bir adım atıyor.

"YILDIRIM BAYEZİD ROTARY KULÜBÜ olarak, online gerçekleştirilecek eğitim seminerleri çerçevesinde ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ ve ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOOPERATİFİ bünyesinde yer alan lise ve üniversite düzeyindeki kız öğrencilerin, eğitim süreçlerine katkı sağlamak, kişisel ve sosyal gelişimlerine ve kariyer planlamalarına destek vermek amacıyla Ekim ayında hayata geçireceğimiz, Dönem Sekreterimiz Klinik Psikolog / Psikoterapist Ayşe Gavas Aslan'ın yürütücülüğünde 9 ay sürecek, 14 eğitim konusu için 6'sı kulübümüz üyesi ve üye eşi olmak üzere toplam 9 meslek uzmanın görev alacağı  "HAYATIMA SAHİP ÇIKIYORUM" projesinin protokolünü, ÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar ve ÇYDD Bursa Şube Başkanı'na vekaleten Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Akbaş ile birlikte imzaladık." diyen Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü Başkanı Ferahi Öztimur, eğitimlerin Ekim ayının ikinci yarısında başlayacağının da bilgisini verdi.

Klinik Psikolog / Psikoterapist / Rotaryen Ayşe Gavas Aslan,

Uzman Psikolojik Danışman Ayşegül Ünsal,

Psikolojik Danışman / Profesyonel Koç / Rotaryen Özlem Aktaş,

Tarihçi / Yatırım Uzmanı / Rotaryen Erman Erdem,

Eğitim & Gelişim Yöneticisi / Profesyonel Koç / Rotaryen Nazlı Şahnaoğlu,

Klinik Psikolog / Psikoterapist Sabri Çakar,

Avukat / Arabulucu / Rotaryen Yeşim Çarıkçı,

Ziraat Müh. Serap Gürkan,

Uzman Diyetisyen Sabiha Ataç Asan'ın eğitimci olarak görev alacağı projede lise ve üniversite öğrencileri için iki ayrı program oluşturuldu.

Lise öğrencileri için; Sınav stratejileri ve soru çözme teknikleri, Sınav ve Sınanma Kaygısı, Mesleki danışmanlık - Meslek Seçimi, Bilinçli ve sağlıklı beslenme konuları işlenirken, üniveriste öğrencileri için oluşturulan programın konu başlıkları aşağıdaki şekilde oluşturuldu. Gelecek kaygısı, İletişim - iletişim becerileri, Özdeğerler ve kimlik yapılanması, Alışkanlıklar edinme - sürdürme ve motivasyon, Kendini geliştirme - zaman yönetimi ve kariyer planlama, Atatürk ve Kadın, Hukuk ve kadın - Hukuksal hak ve özgürlüklerimiz, Yakın tarihimize - değerlerimize sahip çıkalım, 21. Yüzyıl yetkinlikleri, Bilinçli ve sağlıklı beslenme.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.