Hava Durumu

Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atamasI

Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kez kadın general ataması yapıldı. Kıdemli Albay Özlem Yılmaz, tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2022 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2022 12:23
https://www.kadinveekonomi.com
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atamasI

Jandarma Genel Komutanlığı'na mensup bazı general ve albayların emekliliğe sevki, bir üst rütbeye terfileri ve yeni göreve atanmalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

EMEKLİ OLANLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre;

Jandarma Genel Komutanlığı'na mensup Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil,Tümgeneral Fuat Güney,Tuğgeneral Vedat Çolak,Tuğgeneral Mustafa Başoğlu,Tuğgeneral Yavuz Özfidan,Tuğgeneral İbrahim Koyuer,Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay,Tuğgeneral Nuri Öztürk,Tuğgeneral Mehmet Çimen,Tuğgeneral İsmail Sıkı ve Tuğgeneral İbrahim Güven 30 Ağustos itibarıyla emekliğe sevk edildi.İLK KADIN GENERAL ATAMASI YAPILDI

Atamalara göre, 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe terfi etti. Ayrıca, ilk defa Jandarma Genel Komutanlığı'na kadın general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz Tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

Tuğgeneral Özlem Yılmaz

Öte yandan, 69 general ve albayın yeni görevleri belli oldu. Bunların arasında Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.