TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadınların teknoloji kariyerine Prysmian desteği

Türk Prysmian Kablo, kadınların teknoloji kariyerini destekleyecek

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 08:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Kadınların teknoloji kariyerine Prysmian desteği

İSTANBUL (İGFA) - Türk Prysmian Kablo, teknoloji alanında kadın iş gücünü artırmaya yönelik STEM IT programını duyurdu.

Şirketin 5 yıllık bir planla destekleyeceği programa, teknoloji alanında kariyer yapmak isteyen 500’ün üzerinde kadın alınacak. Adaylar, program kapsamında verilecek yoğun bir eğitimin ardından Prysmian Group bünyesinde istihdam edilecekler.

Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, teknoloji ve bilişim sektöründe kadın istihdamının yetersiz olduğuna dikkat çekerek özelikle büyük şirketlerin öncü rol üstlenmeleri gerektiğini söyledi.

2030 yılına kadar tamamen özel bir STEM IT programında kariyer yapmak isteyen yeni nesil kadınlarımıza teknik ve bilimsel roller vermek istediklerini belirten Özcan, "Program kapsamında verilecek bir dizi eğitim ile adaylar Prysmian Group Academy ve üst düzey işletme okulları arasındaki iş birlikleriyle oluşturulan kapsamlı bir eğitim ve akademik programa katılacaklar. İlk iki yıl, yeni nesil STEM Kadınlarının bilgi, beceri ve tüm potansiyellerini ortaya çıkarmalarına olanak sağlayacak eğitim kursları ve ağ oluşturma etkinlikleriyle devam edecek. Üçüncü yılda ise eğitim alan genç kadınlarımız performanslarına bağlı olarak, işin özüyle güçlü bir şekilde bağlantılı olan yeni bir role atanacaklar. Programın son iki yılı yine performans ve potansiyele dayalı liderlik kurslarıyla dolu olarak devam edecek. Yerel veya bölgesel düzeyde zorlu projelere ve iş rotasyonlarına katılarak kariyerlerine Prysmian Group'ta devam edecekler" diye konuştu.

Yaklaşık iki yıldır Türk Prysmian Kablo’da STEM IT programına dahil olan ve Üretim Mühendisi olarak görev alan Merve Candır ise, bir kadın olarak STEM alanında çalışmanın kendisi açısından çok keyifli ve değerli olduğunu kaydetti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.