TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

UNUTULMAYA YÜZ TUTAN KUYUMCULUK SEKTÖRÜNE NİTELİKLİ PERSONEL YETİŞTİRİYOR

Unutulmaya yüz tutan kuyumculuk sektöründe fark yaratan Gülay Durmuş, hiç işi bilmeyen personeli dahi işe alarak, üç aylık eğitimin ardından sektöre uzman insan kazandırıyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2022 09:07
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2022 09:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
UNUTULMAYA YÜZ TUTAN KUYUMCULUK SEKTÖRÜNE NİTELİKLİ PERSONEL YETİŞTİRİYOR

Bursa insanının mücevheri sevdiğini söyleyen Ekonomi Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülay Durmuş, mücevher sektöründeki yaklaşık 10 yıllık tecrübelerini Faset Pırlanta markasıyla güçlendirdiklerini anlattı.

Bursa’daki yedi şubesi ile bünyesinde A Grubu Döviz bürosu, sarrafiye hurda altın toptancı mağazası ve perakende mağazaları bulunan Ekonomi Grup; geliştirdiği finansal teknolojiler ve takas çeşitliliğiyle sektöre yeni bir vizyon kazandırdı. Ekonomik Döviz ve Ekonomi Kuyumculuk markaları altında büyümeye devam ederken perakende sektöründe ise ulusal bir marka olan Blue Diamond mücevher firmasının mağazalarını açtı. Ardından 2018 yılında kurdukları Faset Pırlanta markası ile de online mücevher pazarında kendine yer bulan grup, her talebe göre özel takı üretimi yapabiliyor.

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNÜN OKULU
Ekonomi Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülay Durmuş, 1990 senesinden beri ticaret yapan aile şirketlerinde bugün 65 kişilik kadroları ile Bursa’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olduklarını ve bu seviyeye gelmek için ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi. Kadın istihdamına ayrıca önem verdiklerinin altını çizen Gülay Durmuş, şirketlerin yönetim kadrolarındaki kadın istihdamı ile de dikkati çekiyor. Unutulmaya yüz tutmuş kuyumculuk sektöründe fark yarattıklarını söyleyen Gülay Durmuş, hiç işi bilmeyen personeli dahi işe alarak, üç aylık eğitimin ardından sektöre uzman insan kazandırdıklarını ifade etti. 

AİLE ŞİRKETİ OLMAK ‘GÜVEN’ GETİRİYOR
Durmuş, müşterileri arasında kurumsal firmalar, kuyumcular, sanayiciler ve bireysel yatırımcılar olduğunu ve her sektöre uygun güvenli ticaret altyapısıyla işlem gerçekleştirdiklerini belirtti. 
Durmuş, “Yıllardır ticaret yapan bir aile şirketi olmamızın en büyük avantajının piyasanın duyduğu güven ve müşteri portföyümüzün çok geniş olması. Hemen hemen her sektör ile ticari ilişkilerimiz bulunuyor” dedi. 

MÜCEVHER SEKTÖRÜNDE SÖZ SAHİBİ
2018 yılında kurdukları Faset Pırlanta markasıyla da üretici bir atölye olarak hem fiziki mağazalar hem online mağaza olarak büyüme hedefleri olduğundan bahseden Durmuş, “Faset Pırlanta markamızla kişisel beğenilere göre takı üretebiliyor ve müşterilerimize hem mağazalarımızda ve online platformda hizmet verebiliyoruz. Bursa halkının mücevhere ilgisi yüksek. O ilgiyi bizler de doğru ürünlerle buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan en çok ciro yapan Blue Diamond mağazalarının Bursa’dan tığını belirten Durmuş, 2013 yılında Blue Diamond Türkiye'deki ilk mağazasını Ekonomi Kuyumculuk çatısı altında Bursa’da açtıklarını ve halihazırda Korupark AVM ve Suryapı Marka AVM mağazalarının bulunduğunu sözlerine ekledi.

Müşterilerimiz arasında kurumsal firmaların yanı sıra kuyumcuların, sanayicilerin ve bireysel yatırımcıların da bulunduğunu aktaran Gülay Durmuş, “Bursa merkezde tek A grubu yetkili müessese olan Ekonomik Döviz AŞ uluslararası para transferlerini birçok ülkede gerçekleştiriyor. Ayrıca Borsa İstanbul ve Kıymetli Taş Borsa üyeliğimiz bulunuyor” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.