TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti'de ikinci reform dalgası!

Yeni, sivil anayasa hedefi için muhalefetle istişarelerin devam etmesi beklenirken reform yapılacak ana başlıklar ve alt başlıklar da birer birer belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2024 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2024 17:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
AK Parti'de ikinci reform dalgası!

EKONOMİK REFORMLARA ÖNCELİK

Temmuz sonunda Meclis’in tatile girmesi beklenirken, AK Parti teşkilatı, vatandaşın canını yakan noktaların çözümü için; akademik düşünce kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaş ile istişareli çalışılacak. Türkiye Gazetesi'nin aktardığı detaylara göre; bakanlar, milletvekilleri, parti il teşkilatları, genel merkez yönetimi, MKYK üyeleri ve partide daha önce aktif görev almış kişilerin de saha raporları analiz edilecek. Vatandaşın her talebi listeye konacak. Ekonomik anlamda vatandaşın elini rahatlatacak reformlar öncelikli olacak.

HUKUK VE ADALET DE ÖN PLANDA

7’den 70’e herkesin sıkıntıları tespit edilecek. Emekli, işçi, memur, öğrenci, ev hanımı ve dezavantajlı gruplara yönelik reform çalışmalarına ağırlık verilecek. Hukuka güveni ve adaleti artırması hedeflenen ve Türkiye’nin önünü açması hedeflenen reformlar da öncelikler arasında yer alacak.

TİCARETTEN SPORA, MEDYADAN TARIMA HER ALANDA GÜNDEM REFORM

Ticaret, sağlık, eğitim, aile, kültür-sanat, tarım ve hayvancılık, çalışma hayatı, spor, sanayi ve teknoloji, ulaştırma ve enerji gibi birçok ana alanda; malların serbest dolaşımı, iş kurma hakkı ve serbestisi, sermayenin serbest dolaşımı, şirketler hukuku, mülkiyetler hukuku, rekabet politikası, mali hizmetler, tüketicinin ve sağlığın korunması, rekabetçilik ve kapsayıcılık, dijital dönüşüm ve medya, ekonomik ve parasal politika, sosyal politika ve istihdam, işletme ve sermaye politikası, bilim ve araştırma, gümrük birliği, tarımda uyum, tarım ve kırsal kalkınma, gıda güvenliği, bitki sağlığı, balıkçılık gibi alt başlıklarla reformlar yapılacak.

YENİ ANAYASA İÇİN MUHALEFETİN DESTEĞİ İSTENECEK

Reformların kalıcılığı için yeni sivil bir anayasa çalışmaları da tüm hızıyla sürecek. Toplumun tüm kesimlerinden görüş alınmaya ve muhalefet partilerinin desteği için istişare süreci devam edecek. Yapısal reformların bu sayede oluşturulması amaçlanıyor. Bununla birlikte Türkiye’yi bir üst gelir grubuna sıçratmayı hedefleyen adımlar atılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.