TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akaryakıt fiyatları tercihleri değiştirdi

Şirket yetkilileri, salgın öncesinde seyahat etme isteğindeki artışın devam ettiğini ve seyahat endüstrisindeki bu olumlu eğilimin etkilerini gördüklerini belirtti. Özellikle yurt içi ve yurt dışı bilet satışlarında kayda değer bir artış yaşandı. Yurt içi bilet satışlarında yüzde 25, yurt dışı bilet satışlarında ise yüzde 20'lik bir artış gözlendi. Bu artış, özellikle tatil destinasyonları olan Antalya, Bodrum ve İzmir gibi bölgelerde belirginleşti.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2024 17:24
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 17:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Akaryakıt fiyatları tercihleri değiştirdi

YURT İÇİ UÇAK BİLETİ FİYATLARINDA ARTIŞ

Buna karşın, seyahat talebinin artmasıyla birlikte, uçak biletlerinin fiyatlarında da bir artış yaşandı. Artan akaryakıt ve döviz kuru dalgalanmalarının etkisiyle, ortalama yurt içi uçak bileti fiyatları geçen yıla göre yüzde 15 artış gösterirken, yurt dışı uçak bileti fiyatlarında ise yüzde 10'luk bir yükseliş kaydedildi.

Bilet kullanıcılarının çoğunluğunu aileler oluştururken, iş seyahatlerinde olanlar ve turistler de önemli bir paya sahipti. Kış sezonunun popüler yurt içi destinasyonları arasında İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Erzurum öne çıkarken, popüler yurt dışı destinasyonları ise Almanya, Hollanda, Azerbaycan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak belirlendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.