TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altında sert yükselişin nedeni belli oldu!

Ceyhun Yavaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Fed’in toplantı tutanaklarının yayımlanmasından sonra makro veri setinin de bunu teyit etmesi ve faiz indirimlerine yönelik yorumların Fed yetkililerinden duymaya başlamamızın etkisiyle ons altında yükseliş hareketinin devam ettiğini gördük. Buna ek olarak düşen tahvil getirileri ve dolar endeksinde 3 haftalık düşüşün ardından 102’li seviyelerin görülmesi altında katalist etki yaratan diğer unsurlar olduğu kanısındayız.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2023 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 30.11.2023 09:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Altında sert yükselişin nedeni belli oldu!

GRAM ALTIN İÇİN YENİ DESTEK VE DİRENÇ SEVİYELERİ NELER?

Gram altında gün içi işlemlerde 1895 TL desteğinin çalıştığını söyleyebiliriz. Bu seviye üzerinde gelebilecek toparlanma hareketlerinde 1905 TL direnci hedeflenebilir. 1905 TL üzerindeki fiyat oluşumlarında ise 2000 TL direncine doğru yükseliş hareketini takip edebiliriz.

ALTIN DAHA DA YÜKSELİR Mİ?

Fed’in faiz indirimlerine yönelik beklentilerin gelişmesi ve içeride OVP’de öngörüldüğü gibi dolarda yükselişin gerçekleşmesi halinde gram altında yeni seviyeleri konuşabiliriz. Bu tablonun bozulmaması halinde ve teknik seviyelerin gözetilerek altında alımlar yapılabileceği görüşündeyiz.

BORSADA YÖN NE OLUR?

Borsada bir miktar belirsizliğin gündeme gelmesi bile likiditede etkili olmakta ve kar satışlarının bile sert bir şekilde gerçekleştiğini görmekteyiz. Şu sıralar gündeme gelen borsadan vergi alınacağına yönelik haber akışlarının da etkili olduğu zaman diliminde Borsa İstanbul’da yataya yakın bir hareketlilik görmekteyiz. Endekste, likiditeyi besleyebilecek haber akışlarının gelmesi ve 8000 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanması halinde 8500 direnç seviyesinin hedeflenebileceğini düşünüyoruz. 2023 yılının sonuna doğru ise 8500 puan üzerinde hatta 9000’e yakınsayan bir Borsa İstanbul göreceğimizi düşünmekteyiz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.