TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

bakan bolat acikladi ihracatta eylul ayi rekoru kirildi

Bugün Bakan yardımcılarım ve genel müdürlerimizle Bursa’da tam kadro olarak yoğun toplantılar gerçekleştiriyoruz. Varsa sorulara çözümler buluyoruz. İnşallah ziyaretimizin Bursa’mız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. İhracatımızda Türkiye’mizin en çok ihracat yapan ilk 4 şehirlerinin arasında yer alıyor. Bu anlamda Bursa’ya teşekkür amaçlı olarak geldik. Eylül ayı dış ticaret rakamlarını Bursa’da açıklamak istedik.

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2023 11:27
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2023 11:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
bakan bolat acikladi ihracatta eylul ayi rekoru kirildi

‘3 AYDIR İHRACATIMIZ YÜKSELEN SEYİR GÖSTERİYOR’

Temmuz ayında ihracat rakamımız Cumhuriyet tarihimizin en yüksek rakamıydı. Ağustos ayında yine Cumhuriyet tarihimizin en yüksek rakamıydı. Bu anlamda ihracat anlamında iyi bir performans gösterdik. Temmuz ayında 20.3 milyar dolardı, ağustos ayında 21.6 milyar dolara yükseldik, eylül ayında da 22.7 milyar dolara ulaştık. 3 aydır ihracatımız sürekli yükselen bir seyir gösteriyor. Bu önemli bir başarı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bugün Bakan yardımcılarım ve genel müdürlerimizle Bursa’da tam kadro olarak yoğun toplantılar gerçekleştiriyoruz. Varsa sorulara çözümler buluyoruz. İnşallah ziyaretimizin Bursa’mız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

İhracatımızda Türkiye’mizin en çok ihracat yapan ilk 4 şehirlerinin arasında yer alıyor. Bu anlamda Bursa’ya teşekkür amaçlı olarak geldik. Eylül ayı dış ticaret rakamlarını Bursa’da açıklamak istedik.

2024 yılı dünya ekonomisi için gerek büyüme anlamında oldukça durgun bir seyir gösteriyor. Küresel ticaret anlamında yine çok ciddi bir durgunluk var. Gelişmiş ülkeler açısından gerileme de söz konusu. Biz ağır bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık bunun hem büyüme anlamında üretime, dış ticaret anlamında ihracat rakamları açısından olumsuz etkileri yaşadık. Buna rağmen ihracat performansımız bu yılın ilk 9 ayı itibarıyla ekonomimizdeki dayanıklılığı göstermektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.