TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BES tasarrufun merkezi oldu

TSB Başkanı Benli, BES’te, toplam 15 milyonun üzerindeki vatandaşın sistemden yararlandığını belirterek, toplam fon büyüklüğünün ise 562 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2023 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 12.07.2023 11:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
BES tasarrufun merkezi oldu

Benli, sözlerini şöyle sürdürdü:

Emeklilik döneminde gelir kaybını engellemeyi amaçlayan BES, uzun vadede enflasyonun üzerinde getiri imkânı sunuyor. Devletin desteği, vatandaşlarımızın artan ilgisi ve güveniyle BES, tasarruf ederken kazandıran önemli bir sisteme dönüştü, tasarrufun merkezi hâline geldi. BES tasarrufları, emeklilikte yaşam standartlarının korunması açısından olduğu kadar, ülke ekonomisi için de büyük değer taşıyor. Hayata geçirilen yeni düzenlemeler vatandaşlarımızın tasarruf bilincine olumlu yansıdı. Bu sayede millî ekonomimizin dinamosu BES, istikrarla büyüyor.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla BenliBES’in, dünyada emsali olmayan teşviklerle desteklendiğini ve katılımcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayan düzenlemelerle zenginleştirildiğini ifade ederek, devlet katkısına ek olarak son dönemde sistemde yapılan yeniliklerin vatandaşların hayatını kolaylaştırdığını ve tasarruf eğiliminin artmasını sağladığı gibi, birikimlerini büyütmelerine de imkân verdiğini vurguladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.