TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa Textile Show'da 70 ülkeden firmalar buluştu

Türkiye'de tekstil sektörünün en önemli buluşmalarından olan ve yılda iki kez gerçekleştirilen Bursa Textile Show Fuarı'nın 10'uncusu sona erdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2023 15:48
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2023 15:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Bursa Textile Show'da 70 ülkeden firmalar buluştu

"Dünya modasını sürdüren büyük markaların tüm alıcılarının geldiği bir organizasyon"

Belçika'dan gelen sektör temsilcisi Maes Lena da ilk kez katıldığı fuarın firması için oldukça verimli geçtiğini aktardı.

Bursa'da firmalarla yeni işbirlikleri yapacağına inandığını kaydeden Lena, gelecek yıl da fuara gelmek istediğini bildirdi.

Rusya'dan gelen Nadezhda Dronova, Türkiye'den birçok firmayla işbirliği yaptığını, Bursa Textile Show Fuarı sayesinde yeni firmalarla tanıştığını ifade etti.

Fuarda güzel bir atmosferin olduğuna değinen Dronova, "Fuarın enerjisi çok yüksek. Geniş kapsamlı bir organizasyona imza atılmış." değerlendirmesinde bulundu.

Kahire Ticaret Odası Hazır Giyim ve Ev Tekstili Komite Başkanı Mohammed Elsalam, Bursa Textile Show Fuarı'na birçok kez katıldığını belirterek, "Bursa tekstilde dünya kalitesinde markalara sahip. Bursa Textile Show Fuarı dünya kalitesinde bir organizasyon. Burada bulunmaktan dolayı memnunum." açıklamasını yaptı.

Fuarda ürünlerini sergileyen firma temsilcilerinden Murat Salkım ise fuarların firmanın dünyaya açılmasında bir fırsat olduğuna işaret ederek, her geçen sene bu organizasyonun kalitesinin yükseldiğine dikkati çekti.

Cemil Tunca, oldukça yoğun geçen fuarda özellikle Avrupa ülkeleri ve Rusya'dan alıcılarla verimli iş görüşmeleri yaptıkları bilgisini verdi.

Sait Yılmaz her sene Bursa Textile Show Fuarı'na stantlı katılım sağladıklarını aktararak, "Üretici firmaların olması sebebiyle bu fuar sektör için oldukça faydalı. Trend alanları, seminerler, hollerin büyüklüğü ve fuarın 3 gün olması çok iyi. Bursa Textile Show, gerçek trendi ve dünya modasını sürdüren büyük markaların tüm alıcılarının geldiği bir organizasyon. Bu bakımdan Bursa dünya trendlerini belirlemede önemli rol oynuyor." görüşünü iletti.

Engin Sarıkaya da Bursa tekstil sanayisinin dünyaya açılması için fuarın önemli bir misyon üstlendiğini belirterek, "Bu fuar sayesinde şimdiye kadar birçok firma ilk ihracatını yaptı. Çok sayıda firma dış ticaret operasyonlarını bu fuarla güçlendirdi." açıklamasında bulundu.

Tekstil sektörünün buluşması Bursa Textile Show Fuarı'nın 11'incisi, 13-15 Şubat 2024'te Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.